В Україні нині ситуація з захворюваністю на COVID-19 покращується, але є два фактори, які непокоять вітчизняних науковців.
Мова йде про зростання показників захворюваності в Європі на тлі поширення штаму «Дельта» та зменшення середнього віку хворих і померлих в Україні. Про це інформує Національна академія наук.
За даними дослідників, середня кількість нових виявлених випадків в країні зменшилася до 476 осіб на день, або на 23%.
«Число нових випадків хвороби скоротилося на 14,5% за тиждень, порівняно з попереднім тижнем. Кількість нових госпіталізацій за останній тиждень знизилася на 13,5%.» , - повідомляють в НАН.
Дослідники зазначили, що зниження середнього віку хворих може бути передвісником початку нової епідемічної хвилі, оскільки епідемічний процес серед молоді, як правило, розвивається з певним випередженням.
Попри те, що кількість хворих на COVID-19 зменшується в Україні, майже всюди в Європі спостерігається зростання захворюваності на тлі поширення штаму «Дельта».
Українські науковці висловили стурбованість стрімким погіршенням епідеміологічної ситуації в Європі.
«Масові заходи, пов’язані з футбольним змаганням, стали каталізатором епідемії в Європі. Така ситуація навіює певний скепсис щодо доцільності проведення масових заходів в Україні», - зазначають автори дослідження.
На сьогоднішній день, в Україні спостерігається зменшення кількості нових випадків COVID-19 у більшості областей України.
Попри це, науковці зазначили, що в Хмельницькіій області різко зросла кількість позитивних результатів ПЛР-тестування, а на Волині спостерігається різкий стрибок числа госпіталізацій.
У червні продовжила знижуватися загальна смертність та кількість летальних випадків при COVID-19. Показник загальної смертності повернувся на рівень 2015-2019 років.
Однак науковці зафіксували наприкінці червня збільшення кількості смертей через аномальну спеку.
Дослідники НА України зазначили: «Наразі важливо виграти якнайбільше часу для вакцинації населення, і ціна тижня чи двох, які могли би відтермінувати епідемію, вимірюється у тисячах врятованих життів, з огляду на нинішні збільшені темпи вакцинації».
Нагадаємо, експерти Київської школи економіки (KSE) вважають за потрібне прискорити темпи вакцинації від коронавірусу в зв'язку з поширенням у світі більш заразного штаму «Дельта».
У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гейбреєсуса, цю мутацію виявлено вже в 98 країнах
В Україні штам «Дельта» офіційно «з’явився» лише 23 червня. У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.
Що відомо про новий штам коронавірусу, і чи захищають від нього існуючі вакцини читайте у нашому матеріалі.