UA / RU
Підтримати ZN.ua

Видвореним із Білорусі журналістам на 10 років заборонили в'їзд до країни

Журналістів посадили на літак «Мінськ - Одеса».

Журналістів телеканалу «Настоящее время», яких у п'ятницю, 7 серпня затримали в Мінську, депортували з Білорусі. О 23:40 вони вилетіли до України рейсом «Мінськ - Одеса», повідомили в Міністерстві закордонних справ.

Ірина Ромалійська й Іван Гребенюк уточнили, що їх не лише видворили з країни, але ще й заборонили в'їзд до Білорусі.

«Усім вліпили заборону на в'їзд. Наскільки я зрозуміла, приводом став вчорашній ефір "Настоящего времени". Співробітники, що допитували нас, переказували мені точки, з яких я включалася », - написала Ромалійська на своїй сторінці у Facebook.

Гребенюк, усвою чергу, уточнив, що їм закрили в'їзд до Білорусі на 10 років.

Українців Романа Гребенюка й Ірину Ромалійську, а також росіянина Юрія Баранюка, які висвітлюють президентську кампанію і масові протести в Білорусі, затримали в Мінську 7 серпня.

Приводом для цього стала відсутність акредитації, хоча вони подавали заявку відповідно до білоруського законодавства.

Міністерство закордонних справ України вимагало від білоруської сторони офіційного підтвердження затримання українських громадян і доступу до них українського консула.

Читайте також: У Мінську на велосипедистів нацькували ОМОН і внутрішні війська

Вибори президента Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.

Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.

Бабарико протягом 20 років керував "Белгазпромбанком", акціонерами якого є російські "Газпромбанк" і "Газпром". Він залишив цю посаду а травні 2020 року, коли вирішив балотуватися на пост президента Білорусі.

18 червня Бабарику і його сина затримали у справі "Белгазпромбанка". Їм інкримінують несплату податків та відмивання тіньових доходів.

14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала п'ять кандидатів. Пакети документів Бабарика та Цепкала приймати відмовилися, і він, побоюючись арешту, виїхав до Росії, а потім в Україні.

Штаби Бабарики й Цепкала підтримали Тіхановську, і вона стала кандидатом від об'єднаної опозиції.

Детальніше про те, як проходить президентська кампанія в Білорусі, читайте в статті Андрія Паливоди "Некомфортні вибори" у ZN.UA.