UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відведення військ поки відкладається через бойовиків - РНБО

Згідно з мінським домовленостями, відведення військ може відбутися виключно синхронно з противником і тільки після повного припинення вогню.

Відведення військ можливий тільки синхронно

Українські військовослужбовці відійдуть із займаних ними позицій тільки у випадку повного припинення вогню, і виключно синхронно з аналогічним відходом бойовиків. Поки ж бойовики порушують перемир'я - головний пункт Мінського меморандуму. Це робить неможливим виконання інших домовленостей.

"Одним з головних пунктів (Мінських домовленостей - ред.) є норма про припинення вогню, і потім далі йдуть інші пункти. Поки що перший пункт не виконується. Про інших ми поки що не ведемо", - повідомив спікер Інформаційно-аналітичного центру РНБО України Андрій Лисенко на брифінгу в Києві в неділю, 21 вересня.

Лисенко підкреслив, що відвід українських частин на певну відстань, якщо і буде відбуватися, то тільки "синхронно, разом з виведенням російських військ".

Представник РНБО зазначив, що підрозділи Збройних сил України та інших силових структур продовжують дотримуватися режиму припинення вогню, який діє з 5 вересня.

"У теж час, з боку терористів і російських військових, незважаючи на підписаний у п'ятницю в Мінську меморандум про виконання зобов'язань про припинення вогню, продовжують обстріли позицій сил АТО", - повідомив він.

За словами Лисенка, протягом доби бойовиками були обстріляні блокпости і позиції підрозділів сил АТО в околицях 22 населених пунктів, а також здійснено вогневої наліт на аеропорт Донецька".

Він підкреслив, що українські військовослужбовці відкривають вогонь виключно у відповідь на атаки бойовиків, з метою захисту, коли є безпосередня загроза для життя.

Лисенко підтвердив, що за минулу добу були ліквідовані близько 40 бойовиків, 1 РЗСО БМ-21 "Град" і дві гармати.

Як відомо, у п'ятницю в Мінську був підписаний новий "мирні" меморандум. Згідно йому, вже в суботу 20 вересня повинен був початися відведення військ на Донбасі в рамках створення 30-кілометрової буферної зони. !zn