UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відстрочка від призову: чи можна отримати на підставі альтернативної служби

Відповідь дав юрист.

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі особи можуть отримати відстрочку.

Юрист Дмитро Дончак на порталі b2bconsult розповів, чи може отримати відстрочку людина, яка проходила у 2007 році альтернативну службу замість строкової.

Читайте також: Неможливо спрогнозувати, коли закінчиться розгляд поправок до мобілізаційного законодавства. Опрацювали вже майже половину — депутати

Експерт пояснив, що відповідно до ст. 1 закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», та ст. 4 закону України «Про військову службу та військовий обов’язок», альтернативною (невійськовою) службою визначається така діяльність, яку здійснюють замість проходження строкової військової служби і яка має на меті виконання обов’язку перед суспільством.

«В той же час, указом Президента з 24.02.2022 року в Україні скасовано призов на строкову військову службу, натомість запроваджено загальну мобілізацію», – сказав Дончак.

Юрист наголосив, що перелік осіб, які не підлягають мобілізації, наведений в ст. 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

« У відповідності до вищезгаданої статті, немає згадок можливість відстрочки для осіб які проходили альтернативну службу. Бо строкова служба в мирний час – це одне, а мобілізація під час повномасштабного вторгнення – це зовсім інше. Захист батьківщини є обов’язком кожного громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Таким чином, ваші релігійні переконання не є підставою для звільнення від мобілізації», – резюмував Дончак.

Раніше заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова розповіла, що відбулося зі статусом обмежено придатний та чи потрібно повторно проходити медогляд.