UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відносна більшість українців підтримують єдину помісну церкву

Серед прихильників об'єднання церков переважає думка, що єдина церква повинна бути створена на базі Київського патріархату.

Більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% - проти цієї ініціативи, 23% заявили, що їм або байдуже це питання, ще 23% не визначилися з відповіддю, свідчать дані опитування Соціологічної групою "Рейтинг".

Як зазначають соціологи, у порівнянні з 2014 роком практично не змінилася кількість тих, хто виступає за об'єднання церков, в той же час в півтора рази зменшилася кількість противників цієї ідеї. Разом з тим, зросла кількість тих, хто не має чіткої позиції в цьому питанні.

Найбільшу підтримку створення єдиної помісної церкви має в середовищі представників Української греко-католицької церкви (66%) і Української православної церкви (Київський патріархат) - 61%. Серед пастви Української православної церкви Московського патріархату більше противників цієї ідеї (42%), ніж прихильників (23%). У той же час 36% представників УПЦ МП або байдужі до цього питання, або ж вони не мають на нього відповіді. Серед інших категорій віруючих переважають ті, хто не має чіткої позиції щодо такої ініціативи.

Соціологічна група "Рейтинг"

Об'єднання церков має найбільшу підтримку на Заході (61%). У Центрі цю ідею підтримують 40%, не підтримують 17%, 43% не мають позиції. На півдні за створення єдиної церкви 24%, проти - 25%, інші - або байдужі (33%) або ж вагаються з відповіддю (19%). На Сході ця ідея користується підтримкою у 11% опитаних, проти неї 20%. 40% не змогли дати відповідь, 29% - висловили байдужість.

Дві третини тих, хто підтримує ідею об'єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% - за об'єднання на базі УГКЦ, 7% - УПЦ МП.

Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" серед 8-16 липня 2017 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності: не більше 2,2%.

У червні 2016 року Верховна Рада звернулася до вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії Православній церкві в Україні. Рада просить патріарха визнати недійсним томос 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії Москві, оскільки він був прийнятий з порушенням священних канонів Православної церкви.