Село Великі Сорочинці (Великі Сорочинці) на Полтавщині з XIX століття славиться як місце проведення самої колоритної ярмарки в Україні. Особливу популярність набув після виходу в світ знаменитої повісті "Сорочинський ярмарок" українського письменника М.Гоголя, який був уродженцем села Сорочинці.
Зараз захід "Сорочинський ярмарок" - це не просто велике торгове свято, на якому свою продукцію представляють провідні підприємства з України та інших країн. Це ще і яскраве театралізована вистава за участю героїв творів М. Гоголя та фольклорних колективів, а також велика концертна та розважальна програма.
Цього року Національний Сорочинський ярмарок присвячений 210-річчю від дня народження М. Гоголя.
Свої досягнення на Сорочинському ярмарку представляє кожен район Полтавщини і більшість регіонів країни. Серед товарів, якими торгують на ярмарку, продукти харчування та напої, одяг і взуття, вироби з хутра, текстильні товари, прикраси, садово-городній інвентар та сільгосптехніка і добрива, будівельні матеріали, мед, посуд та багато іншого.
У цьому році на ярмарку присутнє не лише аграрний містечко і містечко пасічників, а й містечко кращих виноробів України. А ті, хто виробляє енергозберігаючу продукцію, традиційно отримають кращі місця в секторі промислових підприємств.
Щорічно Сорочинський ярмарок відвідує понад 500 тис. чоловік. У ній беруть участь до 1500 підприємств, підприємців і народних майстрів з України, Білорусі, Молдови, Грузії, Азербайджану, Німеччини, Польщі. Ярмарок в 2019 йде, як зазвичай, на великій торговій площі на околиці села Великі Сорочинці. Щодня на різних сценах з 11:00 до 12:00 гостей ярмарку вітатиме сам Микола Гоголь і герої його творів - Хівря, Черевик, Опанас Іванович та ін., Ролі яких виконають актори. Полтавського музично-драматичного театру.
Особливий інтерес представляє фольклорна частина ярмарки, стилізована під українське село. Тут свою продукцію пропонують відвідувачам народні майстри з Опішні, Петриківки, Космача та інших місць України, знаменитих своїми традиціями народних промислів. Великою популярністю користуються вишиванки, розписний керамічний посуд, колоритні іграшки.
Історичні садиби гоголівських часів гостинно відчинять свої двері. Десятки народних майстрів проводять в них різноманітні майстер-класи: вишивка, гончарство, лозоплетіння, орігамі, аквагрим, ляльки-мотанки, дідухи, бісероплетіння, вироби з полімерної глини, ковальські вироби, виготовлення вінків, солом'яних капелюхів, свічок і ін. Тут же варять ексклюзивні борщі, варенуху, галушки, ліпити вареники.
На різних сценах проходять народні свята, фестивалі, конкурси, виступи народних колективів.
Урочисте закриття Національного Сорочинського ярмарку 2019 відбудеться 25 серпня.