Думки про те, що відбудова деокупованих територій має проводитись якомога швидше, притримуються 44% українців, йдеться в результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Водночас 52% громадян вважають, що варто дочекатися закінчення війни.
Пріоритетом громадяни називають відбудову комунікації та енергетичної інфраструктури. Другим по пріоритетності найчастіше називають відбудову соціальних закладів (школи, лікарні), дещо рідше – відновлення приватного житла й комунікацій, транспортної інфраструктури.
Щоправда, думки щодо стратегії відновлення пошкодженої інфраструктури розділились. Зокрема, 48% вважають, що відновлення має відбутись якомога швидше, а 49% – за те, щоб відновлення тривало довше натомість з впровадженням зеленої енергетики, модернізацією.
Згідно з результатами дослідження, повернення роботи й джерела доходу для українців важливіше ніж пряма фінансова допомога. Так, серед програм, які є найбільш необхідними для постраждалих від війни громад, найчастіше обирали відновлення підприємств, робочих місць (60%) та відбудову пошкоджень (55%). Водночас фінансову підтримку визначили важливою програмою – 44%. Ще 37% опитаних важливою визначили медичну й гуманітарну допомогу. Для чверті значимими є програми розвитку дітей та психосоціальна допомога. Натомість програми з розбудови демократичних інституцій чи культурної єдності обирали рідше – від 3 до 6%.
Опитування провели 20-21 листопада серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок.
Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 1000 респондентів методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Опитування проводилось на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 20-21 листопада 2022 р.