UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віце-президент ЄК озвучив перспективи членства України в ЄС

Домбровскіс вважає позитивним для України прогнозом отримання членства в ЄС через 25 років.

Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс назвав позитивним прогнозом вступ України в ЄС через 20-25 років, як раніше заявляв президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Про це Домбровскіс повідомив в інтерв'ю UA:Перший в четвер, 28 лютого.

За його словами, процес євроінтеграції - це тривалий процес, який включає в себе як підготовку до вступу в ЄС, так і самі переговори. Він нагадав, що Латвія подала заявку на членство в ЄС у 1995 році, а вступ відбувся через 9 років - у 2004 році, а переговори про вступ з країнами Західних Балкан продовжуються до цих пір.

"Це довгострокова перспектива, однак заява Юнкера показала, що така перспектива є. І зі свого боку я підтримую поправки до Конституції, які закріплюють мету вступу до ЄС і НАТО", - заявив Домбровскіс.

Відповідаючи на питання про те, чи зможе Україна подати заявку на вступ до ЄС в 2024 році, як обіцяє президент України Петро Порошенко, Домбровскіс зазначив, що Україні слід використовувати потенціал Договору про асоціацію з ЄС перед тим, як міркувати про наступні кроки.

"Нещодавно набув чинності договір про асоціацію, тому слід використовувати потенціал договору та розвивати зв'язки з ЄС, у тому числі секторні, використовувати ті переваги, які дає договір про асоціацію, перед тим, як говорити про наступні кроки. Навіть якщо є заявка на членство в ЄС, це все ще тривалий процес. Якщо ми бачимо, що країна змінює ставлення до європейських цінностей, то цей процес може бути припинений. Якщо подивитися на переговори про вступ Туреччини в ЄС, то там немає реальної перспективи", - зазначив віце-президент Європейської комісії.

Як раніше повідомлялося, у 2017 році українська влада на 41% виконала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Найнижчу успішність проявила Верховна рада – парламент виконав лише 33% від планової кількості завдань. Найвищі показники досягнуто у виконанні Угоди у сферах "освіта, навчання та молодь" та "фінансовий сектор" - на 100%.

Нагадаємо, що Верховна Рада 7 лютого у другому читанні 334 голосами затвердила законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на отримання повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

Як зазначає Володимир Шаповал у своїй статті "Знову Основний Закон "за викликом"?", приймаючи такі поправки, влада займається ритуальними заклинаннями про значення для нас ЄС і НАТО, а не веде системну і різнопланову роботу для поліпшення рівня життя в країні і розвитку армії. Більш того, в жодній Конституції, прийнятій в державах - членах НАТО, немає згадки про цю організацію, що вказує на рутинний характер членства держав у "звичайних" міжнародних організаціях, а українцям на хвилі передвиборної кампанії членство в ЄС і НАТО підносять як щось таке, що потрібно заслужити.