UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віце-прем'єр Кириленко оцінив частку російської друкованої продукції в Україні у 70%

При Держкомтелерадіо вже створили робочу групу, яка має виробити дієвий механізм обмеження доступу російської продукції в Україну.

На сьогодні понад 70% друкованої продукції, що реалізується в Україні, є продукцією країни-агресора і більшість її є контрафактною, повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра В'ячеслава Кириленка з посиланнями на дані Держкомтелерадіо.

"Попри те, що кількість російських книжок пропагандистського характеру на книжкових полицях наших магазинів меншає, процес їх завезення і продажу, на жаль, залишається неконтрольованим", - сказав Кириленко на нараді з письменниками, видавцями, представниками СБУ, Державної фіскальної служби щодо напрацювання механізму обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

На думку письменника і видавця Дмитра Капранова, заборона російської продукції не вирішить проблему і може бути введена в дію лише в крайньому випадку. Він вважає, що книжки країни-агресора потрібно ліцензувати.

"Ліцензування – це дієвий механізм контролю, який не порушує міжнародних правил торгівлі. Якщо його впровадити на російські книжки, то можна відсікти усю антиукраїнську продукцію. Головною перевагою ліцензування буде те, що воно опиратиметься на експертну думку кваліфікованої громадськості – критиків, видавців, рецензентів", - переконаний Капранов.

Під час наради вирішено створити робочу групу при Держкомтелерадіо, яка має виробити дієвий механізм обмеження доступу російської продукції в Україну. Перше засідання заплановано на 29 квітня.

Читайте також: Кириленко переклав на Кличка відповідальність за "арку дружби народів"

Як писало DT.UA, Російська Федерація розглядає територію сучасної Української держави як історичні російські землі і формує такі погляди в російських громадян з дитинства, а основним джерелом формування поглядів на українські землі є звичайний шкільний підручник з історії. Детальніше про перли у російських підручниках читайте у статті "Підручник з історії - головна зброя Росії" Олега Охредька у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".