UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віце-посол ФРН в Україні назвав Донбас пріоритетом 2016 року для ОБСЄ

З 1 січня 2016 року Німеччина головує в організації колективної безпеки в Європі.

Врегулювання ситуації на сході України буде одним з пріоритетів німецького головування в ОБСЄ, заявляють у посольстві Німеччини в Україні.

"Німеччина дуже зацікавлена у функціонуванні загальної системи безпеки і довіри в Європі", - заявив радник-посланник, постійний заступник посла Німеччини в Україні Вольфганг Біндзайль в ході "круглого столу" на тему "Україна в пріоритетах головування Німеччини в ОБСЄ", організованому Фондом Конрада Аденауера та Українським незалежним центром політичних досліджень.

За його словами, в даний час ОБСЄ знаходиться в кризовій ситуації і Німеччина планує працювати над відновленням довіри до Організації та зміцненням безпеки.

Дипломат також підкреслив, що зусилля німецького головування будуть спрямовані і на врегулювання ситуації у Донбасі. "Звичайно ж, криза в Україні буде домінувати протягом нашого головування", - сказав Бінзайль.

Читайте також: Німецький експерт в Давосі розкритикував Росію за війну в Україні: "Це було так необхідно?"

Він зазначив, що РФ анексувала Крим і порушила ряд принципів в Донбасі. "Ми зараз живемо в часи кризи, ця криза спричинена безпрецедентними викликами і порушенням міжнародного права. Важливо підтримувати ці принципи, і ми не підемо на компроміс",- підкреслив дипломат.

"У цій ситуації ОБСЄ залишається одним з основних стовпів європейського порядку безпеки", - підсумував Бінзайль.

Єдиним легітимним механізмом розв'язання гострого політичного конфлікту, що має місцеві, регіональні та міжнародні наслідки, залишаються Мінські домовленості. Про необхідність їх прискореної імплементації заявляли голови ФРН і США.

Читайте також: ОБСЄ про Донбасі: потрібна мотивація закінчити війну від усіх сторін конфлікту

Нагадаємо, Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає припинення вогню, надання Донбасу особливого статусу і відновлення контролю українкою армії за кордоном з Росією.

На початку вересня 2015 року президент України Петро Порошенко виключив продовження виконання Мінських угод на 2016 рік. "Ні, всі повинні виконати зобов'язання у 2015 році, тому що Україна вже заплатила велику ціну за невиконання Мінських угод", - сказав він.

Проте дію Мінських угод фактично було продовжено на 2016 рік. Як вважає представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний, з 1 січня почався процес Мінськ-3.

В свою чергу, Порошенко спростував можливість існування третіх Мінських угод, спрямованих на врегулювання ситуації в Донбасі.