Врегулювання ситуації на сході України буде одним з пріоритетів німецького головування в ОБСЄ, заявляють у посольстві Німеччини в Україні.
"Німеччина дуже зацікавлена у функціонуванні загальної системи безпеки і довіри в Європі", - заявив радник-посланник, постійний заступник посла Німеччини в Україні Вольфганг Біндзайль в ході "круглого столу" на тему "Україна в пріоритетах головування Німеччини в ОБСЄ", організованому Фондом Конрада Аденауера та Українським незалежним центром політичних досліджень.
За його словами, в даний час ОБСЄ знаходиться в кризовій ситуації і Німеччина планує працювати над відновленням довіри до Організації та зміцненням безпеки.
Дипломат також підкреслив, що зусилля німецького головування будуть спрямовані і на врегулювання ситуації у Донбасі. "Звичайно ж, криза в Україні буде домінувати протягом нашого головування", - сказав Бінзайль.
Він зазначив, що РФ анексувала Крим і порушила ряд принципів в Донбасі. "Ми зараз живемо в часи кризи, ця криза спричинена безпрецедентними викликами і порушенням міжнародного права. Важливо підтримувати ці принципи, і ми не підемо на компроміс",- підкреслив дипломат.
"У цій ситуації ОБСЄ залишається одним з основних стовпів європейського порядку безпеки", - підсумував Бінзайль.
Єдиним легітимним механізмом розв'язання гострого політичного конфлікту, що має місцеві, регіональні та міжнародні наслідки, залишаються Мінські домовленості. Про необхідність їх прискореної імплементації заявляли голови ФРН і США.
Нагадаємо, Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає припинення вогню, надання Донбасу особливого статусу і відновлення контролю українкою армії за кордоном з Росією.
На початку вересня 2015 року президент України Петро Порошенко виключив продовження виконання Мінських угод на 2016 рік. "Ні, всі повинні виконати зобов'язання у 2015 році, тому що Україна вже заплатила велику ціну за невиконання Мінських угод", - сказав він.
Проте дію Мінських угод фактично було продовжено на 2016 рік. Як вважає представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний, з 1 січня почався процес Мінськ-3.
В свою чергу, Порошенко спростував можливість існування третіх Мінських угод, спрямованих на врегулювання ситуації в Донбасі.