UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вибори з новими бюлетенями: ГО «ОПОРА» підготувала відеошпаргалку

Відтепер виборцям потрібно також вписувати номер кандидата, за якого ті планують віддати свій голос.

25 жовтня по всій території України мають відбутися місцеві вибори з допомогою нових бюлетенім. Громадська організація «ОПОРА» опублікувала відеоролик, в якому покроково пояснюється, як проголосувати так, аби не зіпсувати бланк і ваш голос зарахували.

Новий бюлетень відрізняється від попереднього тим, що ньому треба буде не тільки поставити галочку навпроти партії, яку підтримуєте, а й вписати у трафарет поряд номер кандидата від неї.

Виводити цифри потрібно чітко по лініях, на які будуть розграфлені віконця. Таких віконець буде два - у першому порібно поставити "галочку" або "+", а у друге вписати номер кандидата. 

Читайте також: На місцевих виборах прохідний бар'єр подолали б п'ять партій – опитування

8 серпня ЦВК призначила на 25 жовтня вибори депутатів міських, сільських і селищних голів та рад на підставі відповідних звернень Кабінету міністрів і Міністерства розвитку громад і територій. Черех тиждень Детальніше про перерозподіл повноважень на місцевому рівні читайте в статті Юрія Ганущака «Чому не потрібні районні ради? Відповіді для уповноважених» у ZN.UA.

Раніше повідомлялося, що вибори до районних рад в областях можуть не відбутисяЦВК не змогла призначити їх через правову невизначеність, що виникла після внесення Верховною Радою змін до законодавства про вибори і адміністративно-територіальний устрій. У ЦВК не було навіть переліку районних рад, вибори до яких необхідно провести.

Центральна виборча комісія України погодила спрощення порядку зміни виборчої адреси. Так, з 1 липня 2020 року змінити виборчу адресу можна безвідносно до реєстрації місця проживання. Така процедура дозволить взяти участь у місцевих виборах, які заплановані на осінь цього року, внутрішньо переміщеним громадянам. Також, затверджений порядок дозволить реалізувати виборче право іншим українцям, які з певних причин проживають не за місцем реєстрації.

Детальніше про перерозподіл повноважень на місцевому рівні читайте в статті Юрія Ганущака «Чому не потрібні районні ради? Відповіді для уповноважених» у ZN.UA.