UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виборчкоми восьми областей здали ЦВК всі протоколи

За словами заступника голови Центрвиборчкому, процес здачі оригіналів протоколів після другого туру відбувається швидше.

Вісім областей здали Центральній виборчій комісії оригінали протоколів зі всіх окружних виборчкомів, передає "Укрінформ". Загалом Центрвиборчком прийняв протоколи з мокрими печатками від більш ніж 150 окружних комісій.

"Вісім областей: Донецька, Івано-Франківська, Київська, Полтавська, Сумська, Чернівецька, Чернігівська та місто Київ. Ці області вже повністю здали протоколи, і протоколи зараз опрацьовуються", - повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко.

За його словами, після другого туру виборів процес отримання протоколів йде швидше, ніж під час першого.

"Зараз дійсно ми прийняли протоколи 152 виборчих комісій, і ще поки що жоден протокол не йде на уточнення. Якщо така тенденція збережеться, це свідчить тільки про дуже хорошу роботу окружних та дільничних виборчих комісій. Нагадаю, що під час першого туру ми відправили на уточнення протоколи 43 окружних виборчих комісій", - додав Радченко.

Нагадаємо, 21 березня відбувся другий тур виборів президента України, в якому брали участь Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Згідно з результатами обробки 100% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22 % голосів, а за чинного главу держави Петра Порошенка проголосував 24,45% виборців.

Міжнародна неурядова організація CANADEM заявила про те, що вибори були демократичними, пройшли у відповідності з міжнародними стандартами і відобразили волю українського народу.

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами(ENEMO) також зазначила, що другий тур в основному відповідав міжнародним стандартам. Однак у ENEMO звернули увагу на недоліки в законодавстві, якими зловживають кандидати, проводячи передвиборну агітацію сумнівними засобами, використовуючи брудні технології.

У той же час в ОБСЄ побачили зловживання адміністративним ресурсом у другому турі виборів президента України та відзначили той факт, що приватні телеканали незбалансовано і упереджено висвітлювали інформацію про діяльність кандидатів.

Детальніше про президентської кампанії читайте в спецтемі DT.UA "Вибори-2019".