UA / RU
Підтримати ZN.ua

Весь цивілізований світ допомагає нам притягнути до відповідальності керівництво РФ – Гюндуз Мамедов

До МКС звернулися 39 країн.

До Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду звернулися 39 країни і МКС починає розслідувати воєнні злочини Росії проти України. Звернення такої кількості країн прискорить процес розгляду, адже звернення держав-членів Римського статуту можуть розглядатися одразу, зазначив експерт з міжнародного гуманітарного права, заступник Генерального прокурора України 2019-2021 роках Гюндуз Мамедов в коментарі ZN.UA.

«Ми вдячні 39 країнам, що звернулися до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана щодо ситуації в Україні. Це найбільш масове звернення в історії МКС, яке сприяло, після 7 років вивчення ситуації, почати саме розслідування... Процес прискорився, оскільки згідно зі статтею 14 Римського статуту звернення держав-членів МКС можуть одразу розслідуватися. Тобто без розгляду Палатою попереднього провадження, як це було зі справою «Ситуація в Україні» до цього», – прокоментував Гюндуз Мамедов.

За інформацією Г. Мамедова, йдеться про розслідування злочинів проти людяності, воєнних злочинів, злочинів агресії. 

«Цей процес – шлях до трибуналу над вищим керівництвом РФ, про який так багато говорять. Головне зараз – зібрати достатню кількість доказів. І тут допомогти може кожен українець, надіславши інформацію, фото чи відео на електронну пошту: warcrimesos.ua@gmail.com. Ці докази будуть передані до Міжнародного кримінального суду». – розповів Гюндуз Мамедов.

Читайте також: Дії російського окупанта тягнуть на міжнародний трибунал - Зеленський

Нагадаємо, прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що готовий якнайшвидше розпочати розслідування російського вторгнення в Україну. Він нагадав, що Україна не ратифікувала Римський статут, однак визнавала юрисдикцію МКС у розслідуванні злочинів, скоєних на її території у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та з 20 лютого 2014 року.

Міністерство закордонних справ сподівається, що в майбутньому російська влада постане перед міжнародним процесом за прикладом Нюрнберзького.