UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховний Суд визначився, що робити з двома позовами щодо санкцій проти каналів Медведчука

Один із позовів лишили без руху.

Верховний Суд визначився щодо двох позовів громадян, які оскаржують введення санкцій проти каналів Віктора Медведчука, повідомили у пресслужбі суду. Зокрема, в одному позові відмовили, а інший поки лишили без руху.

“Ухвалою у справі № 9901/22/21 позовну заяву громадянина залишено без руху і встановлено позивачеві десятиденний строк із дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків”, - повідомили в суді.

Вказано, що позивач достатньо не обґрунтував порушення указом президента про санкції прав, свобод та інтересів, за захистом яких він звернувся до суду. Також позивач не конкретизував підстав для залучення Ради нацбезпеки та оборони України, ТОВ “Новини 24 Години”, ТОВ “Телерадіокомпанії “112-ТВ”, ТОВ "Нові комунікації"  до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

“Ухвалою у справі № 9901/23/21 відмовлено у відкритті провадження за позовною заявою громадянина про визнання протиправним і скасування Указу. Суд зазначив, що фактично зміст позовної заяви свідчить про те, що її подано в інтересах та на захист прав інших осіб – юридичних осіб, які, за твердженнями позивача, є власниками телеканалів”, - додали в суді.

Читайте також: Санкції проти каналів Медведчука: до Верховного Суду подали вже третій позов

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, “112 Україна”.

Номінальним власником телеканалів є народний депутат Тарас Козак (“Опозиційна платформа-За життя”), фактичним – голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук. Усі три канали вважаються рупорами російської пропаганди в Україні і неодноразово перевірялись.

Як повідомляло ZN.UA, підставою для запровадження санкцій стало розслідування Служби безпеки. Встановлено, що пов'язаний з Медведчуком ТОВ “Торговий дом “Донской уголь” разом із бойовиками створили механізм, що дозволяє купувати видобуте в ОРЛО кам'яне вугілля і продавати енергогенеруючим компаніям у РФ. Податки сплачувалися до бюджету “ЛНР”, частину грошей спрямовували на фінансування діяльності телеканалів лідера ОПЗЖ.

Західні партнери України, зокрема ЄС та США, підтримали санкціїНе згодні з ними на підсанкційних телеканалах та в “Опозиційній платформі-За життя”. Останні – аж до погроз імпічментом президента Володимира Зеленського, хоча в умовах реалій українського законодавства зробити це майже нереально.