Верховний суд Росії залишив чинним заочний вирок гендиректору телеканалу ATR Ленуру Іслямову, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Іслямова заочно засудили до 18 років колонії суворого режиму.
«Засуджую рішення Верховного суду Росії, який залишив чинним заочний вирок генеральному директору телеканалу ATR Ленуру Іслямову. Його незаконно звинуватили у нібито «організації диверсії, створенні незаконного збройного формування та закликах до порушення цілісності Росії». Раніше судова колегія призначила Ленуру Іслямову 18 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму з обмеженням волі строком на 1 рік, із встановленням обмеження – не змінювати місце проживання чи перебування без згоди із спеціалізованим державним органом», – заявила Денісова.
Вона заявила про невизнання рішення Верховного суду РФ, тому що всі обвинувачення щодо Іслямова надумані та мають політичне підґрунтя. Денісова додала, що відкрита проти громадянина України справа сфабрикована.
«Від початку цього ганебного судилища Ленура Іслямова позбавили права на справедливий судовий розгляд справи, доступу до правосуддя та ефективного юридичного захисту, що є прямим порушенням статей 6, 13 Європейської Конвенції з прав людини», – додала омбудсмен.
Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту відреагувати на кричущі факти репресій з боку Росії щодо українських громадян та посилити тиск на РФ, аби змусити виконувати норми міжнародного права та негайно звільнити усіх, кого незаконно утримують на її території та тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.
Нагадаємо, 21 листопада 2015 року Крим був повністю знеструмлений унаслідок підриву електроопор в районі Чаплинки Херсонської області. Ці ЛЕП постачали до Криму електроенергією. Російські ЗМІ розтиражували інформацію про «підготовку кримськими татарами теракту в Криму». Також окупанти закидали Іслямову «організація збройного формування, не передбаченого федеральним законом», тобто створення добровольчого батальйону ім. Номана Челебіджихана. Іслямов ці звинувачення спростував.
Батальйон ім. Номана Челебіджихана почав формуватися як добровольче об'єднання в 2014 році. Підрозділ мав охороняти райони, які межують з анексованим Кримом. Однак дискусія про офіційне створення кримськотатарського батальйону в складі правоохоронних органів України триває вже кілька років. У справі про участь в «націоналістичному батальйоні» (так роспропаганда називає батальйон ім. Челебіджихана - ред.) фігурують кілька кримських татар. Іслямов їх членство у батальйоні заперечує.