UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верифікацію військовозобов'язаних пропонують здійснювати трьома способами – голова Комітету з питань нацбезпеки

Ходити до воєнкомату не обов'язково, проте вказати свої актуальні дані буде потрібно

Громадяни повинні мати право подавати свої дані в ТЦК різними способами – як особисто, так і за допомогою цифрових сервісів. Відповідні положення пропонується включити у тексти законів, що регулюватимуть питання мобілізації і демобілізації військовослужбовців. Про це повідомив заступник голови комітету Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

Читайте також: Стосується молоді: хто може втратити право на відстрочку від мобілізації

«Наразі розглядаються три варіанти подачі інформації в територіальні центри комплектування: особисто прийти й оновити дані, зробити це у ЦНАПі або зареєструвати електронний кабінет і зробити це онлайн, не відвідуючи ТЦК. Оновити дані упродовж 60 днів з моменту набуття чинності законом буде обов’язком громадян, а не правом. Усі військовозобов’язані мають стати на облік і виконувати свій військовий обов’язок», – зазначив Єгор Чернєв.

Щодо громадян, які ухиляються від військовою служби, сьогодні на розгляді комітету є три варіанти обмежень: тимчасова заборона на виїзд за кордон, тимчасове обмеження в праві керування транспортними засобами та блокування рахунків у банках. “Комітет не підтримав ідею блокування рахунків, бо не вважає її реальною дієвою нормою. Водночас останнє слово за народними депутатами, які будуть у сесійній залі підтримувати чи відхиляти певні пропозиції”, – зазначив заступник керівника комітету.

Раніше, президент України Володимир Зеленський підписав закон №11035 про демобілізацію строковиків. Верховна Рада України прийняла закон про демобілізації бійців строкової служби із відтермінуванням призову на рік 23 лютого. Тоді документ в цілому підтримали 317 народних депутатів. За день до ухвалення парламентом профільний комітет вніс до документа поправку про відтермінування на 12 місяців мобілізації військових строкової служби, термін  служби яких закінчився під час дії воєнного стану і яких мають звільнити в запас. Добровольці з числа таких строковиків зможуть продовжити службу за контрактом.