Верховний суд України у листопаді розгляне справу за позовом до Верховної Ради з вимогою відмінити постанову про підтримку звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію української церкви. Відповідний позов подав громадянин Росії Юрій Харон, повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат від фракції "Батьківщина" Ігор Луценко.
"Іноземний громадянин Юрій Самуїлович Харон, котрий в Україні легендований під іменем "отєц Гєдєон", вирішив через суд зупинити просування України до отримання права на власну православну церкву. Цей іноземець подав до Верховного суду на український парламент і вимагає визнати протиправною та скасувати постанову Верховної Ради від 19 квітня 2018 року "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні", - повідомив Луценко.
Він зазначив, що Верховний суд призначив розгляд справи на вівторок, 27 листопада. При цьому Луценко додав, що Харон не мав права подавати відповідний позов до українського суду, так як має подвійне громадянство.
"Персонаж зізнався в інтерв'ю СБУ (на той час раднику Грицака), що він одночасно має українське та іноземне громадянство. Враховуючи певні обставини, відомі СБУ, факт наявності іншого громадянства є підставою для негайного позбавлення Юрія Самуїловича громадянства України, а відтак – можливості подавати до українського суду в рамках імітації "невдоволення" українських громадян процедурою отримання Томосу нашою державою", - зазначив Луценко.
Він також повідомив, що з 2007 року столичні активісти судяться із Хароном через те, що він захопив частину території Національного музею історії України. За словами Луценка, іноземець встановив там капітальну споруду та незаконно зареєстрував право власності на неї.
Нагадаємо, що 19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні. Відмовилися підтримати звернення лише колишні "регіонали" з фракції "Опоблоку" і групи "Відродження".
31 серпня патріарх Константинопольський Варфоломій під час зустрічі з головою Російської православної церкви Кирилом довів до відома останнього, що Константинополь збирається надати автокефалію українській церкви. А вересневий Архієрейський Собор Константинопольської церкви підтвердив її право надавати автокефалію церквам без узгодження з іншими церквами.
Докладніше читайте в статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".