Підконтрольний окупантам "Верховний суд Криму" залишив активіста Олега Приходька під арештом до 10 лютого 2020 року, повідомляє адвокат політв'язня Назім Шейхмамбетов.
"Суд залишив чинною постанову "Київського районного суду". Таким чином Олег Аркадійович (Приходько - ред.) залишиться під вартою до лютого 2020 року", - повідомив захисник українця. Відеокоментар Шейхмамбетова оприлюднила правозахисна група "Кримська солідарність" на своїй сторінці в Facebook.
Приходько нагадав "суддям", що справа проти нього сфабрикована, а сам він за станом здоров'я і через похилий вік не може ані переховуватися від "слідства", ані погрожувати свідкам, пише "Укрінформ".
"Він заявив, що кримінальна справа стосовно нього є сфабрикованою, у зв'язку з чим він клопотав перед судом про обрання запобіжного заходу "домашній арешт". Посилаючись на стан здоров'я і похилий вік, заявляв, що у нього немає ані намірів, ані фізичної можливості перехоуватися, якимось чином погрожувати свідкам або іншим учасникам кримінального судочинства", - розповів адвокат.
Тим не менш, "суд" доводи Приходька до уваги не взяв. Засідання проходило в закритому режимі, родичів пустили тільки на оголошення вердикту. Сам Приходько взяв участь у засіданні через конференц-зв'язок.
На початку грудня Російська служба з фінансового моніторингу на порушення презумпції невинуватості внесла Приходька до списку осіб, причетних до екстремізму або тероризму.
9 жовтня російські силовики затримали та вивезли Приходька разом із дружиною. Протягом доби місцезнаходження активіста залишалося невідомим.
Згодом адвокат Назім Шейхмамбетов повідомив, що Приходьку закидають ст. 223.1 (незаконне виготовлення вибухових речовин) і ст. 205 (терористичний акт) Кримінального кодексу РФ. Наступного дня активіста заарештували.
Прокуратура АР Крим (Київ) відкрила провадження через незаконне позбавлення волі проукраїнського активіста.
У лютому ФСБ провела обшук у будинку Приходька в селі Оріхове Сакського району. Тоді російські силовики вилучили в активіста українську символіку, прапори партії "Свобода", червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.