UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вербна неділя: як правильно освятити вербу

На свято прийнято йти до храму та святити гілочки верби.

У цьому році 9 квітня християни східного обряду відзначатимуть Вербну неділю. Свято присвячене входу Ісуса Христа до Єрусалиму. Віряни в цей день за традицією йдуть до церкви та освячують вербу.

Як освятити вербу у храмі

У церкві відбувається урочисте богослужіння за день до свята – у суботу. Під час служби людям роздають вербові гілочки. Після цього віряни до закінчення богослужіння стоять з ними та запаленими свічками.

Також святити вербу можна і у неділю, коли відбувається Літургія Івана Златоуста. Гілочки верби необхідно зберігати протягом року до наступної Вербної неділі.

Читайте також: Вербна неділя: значення та традиції свята

Чи можна освятити вербу вдома

Під час війни відвідування храмів не завжди є безпечним, тому освятити вербу можна і вдома.

Для цього необхідно купити або зрізати гілочки верби, окропити їх святою водою і від щирого серця зачитати: «Освячую верби ці Благодаттю Всесвятого Духа та окропленням вод цих священних в ім'я Отця, Сина та Святого Духа. Амінь!».

Читайте також: Великдень в умовах війни: Чи скасують у Києві комендантську годину?

Як треба зберігати освячені вербові гілочки

Зберігати освячену вербу необхідно без води, інакше вона зацвіте. Якщо верба проросла або зацвіла, це в народі вважається доброю прикметою. Але верба, яка цвіте, довго не простоїть - її потрібно буде пересадити, тому житло залишиться без оберега.

Освячені вербові гілочки без води можуть простояти цілий рік. Гілочки можна залишити у вазі та поставити біля ікон.

Якщо старі гілочки пустили молоді пагони, то їх необхідно посадити у землю. Але, за народною прикметою, робити це у своєму саду не можна. Відросток слід посадити біля річки або у лісі.

Раніше ми писали, чи будуть додаткові вихідні дні на Великдень в Україні.