UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венедіктова забрала в юриста Медведчука керівництво «департаментом війни»

Максим Якубовський очолював департамент менше доби.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала наказ про внесення змін у розподіл обов’язків між керівництвом Офісу генпрокурора.

Цим наказом Венедіктова забрала в свого заступника Максима Якубовського керівництво Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, та передала ці повноваження собі. Наказом Венедіктової керівництво Департаментом взагалі виключається з обов’язків заступника генпрокурора Якубовського.

Нагадаємо, генпрокурорка Венедіктова 29 червня підписала наказ, відповідно до якого «департамент війни» був виведений з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова та переданий в підпорядкування заступнику генпрокурора Максиму Якубовскому. 

Якубовський був юристом у компаніях, пов'язаних з проросійським політиком Віктором Медведчуком, працював у його партії «Український вибір». 

Читайте також: Венедіктова вирішила віддати Якубовському департамент щодо справ Майдану – голова ЦПК

За інформацією ZN.UA, «департамент війни» був створений ще в структурі Генеральної прокуратури в жовтні 2019 року. Департамент, по суті, є мозковим центром, який формує єдину практику з розслідування тяжких злочинів і грубих порушень прав людини на основі міжнародної практики. Ініціатором і ідеологом створення подібного підрозділу на центральному рівні став заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Нині департамент координує розслідування таких резонансних справ, як захоплення Криму, MH17, Іловайську та Дебальцевську трагедії, захоплення моряків в Керченській протоці, а також катастрофу українського пасажирського літака в Ірані – загалом 160 масштабних кримінальних проваджень стосовно 177 осіб. 

За час роботи «департаменту війни» завершено розслідування стосовно багатьох високопоставлених кримських колаборантів і російських окупантів, налагоджена робота з виявлення, фіксації та координації розслідувань найтяжчих воєнних злочинів у Криму і Донбасі, починаючи з 2014 року.

З 2019 року істотно активізована робота з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду, що дозволило МКС завершити попереднє розслідування ситуації в Україні та визнати наявність міжнародного збройного конфлікту.