Події останніх кількох діб на західній Херсонщині, звідки російські війська втікають за Дніпро, є великим успіхом України і він ще триває. Україна скористається цим успіхом, щоб надалі витісняти росіян з окупованих територій навіть взимку всупереч деяким хибним повідомленням ЗМІ та західних політиків. Так вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
«Україна тримає ініціативу і готується до великої перемоги в Херсоні. Припинення вогню забезпечило б Кремлю паузу, яка йому відчайдушно потрібна для відновлення російських сил. Велика українська перемога, яка триває на Херсонщині, не буде останньою для України», – йдеться у звіті ISW.
Там вважають, що Кремль намагається до весни підготувати 120 тисяч мобілізованих для нового удару по Україні. А відтак українські сили логічно прагнуть звільнити якомога більше окупованих територій до того, як прибуде російське підкріплення. Саме тому аналітики Інституту не вірять у так зване зимове перемир’я.
«Припинення вогню взимку піде лише на користь російським військам, які скористаються цією можливістю, щоб зміцнити свою похитну оборону та продовжити свою геноцидну кампанію з викорінення української ідентичності в окупованих частинах України», – продовжують аналітики ISW.
Аналітики ISW прямо заявили, що не поділяють і вважають хибними деякі припущення, які лунають у ЗМІ та із заяв політиків, що бойові дії в Україні зупиняться або зайдуть у глухий кут через зимову погоду. Навпаки, там вважають, що українська армія має перевагу в оснащенні над російською і тому скористається цим взимку.
«Зимова погода може завдати непропорційної шкоди погано оснащеним російським силам в Україні, але добре забезпечені українські сили навряд чи припинять свій контрнаступ через прихід зими, і, можливо, зможуть скористатися промерзлою місцевістю, щоб пересуватися легше, ніж вони могли б у каламутні осінні місяці. Якщо бої припиняться цієї зими, це буде пов’язано з матеріально-технічними проблемами та кульмінацією кількох кампаній з обох сторін», – підкреслено у звіті.
Нагадаємо, під Херсоном у росіян елітні частини: 3 повітрянодесантні дивізії та 4 повітрянодесантні бригади, плюс бригада морської піхоти. Воєнний історик Роман Пономаренко вважає, що якщо їх просто так відпустимо, то ворог збереже ударний потенціал.