UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені оприлюднили прогноз поширення COVID в Україні

Штам "Омікрон" становить реальну небезпеку.

Вчені Національної академії наук України спрогнозували подальші події у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Прогнозується спад випадків, йдеться у прогнозі вчених.

Середня кількість нових COVID-випадків в Україні зменшилася до 10 318 за день, а середня кількість летальних випадків – 430 смертей за день у середньому за останній тиждень.

"Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 9 410 (SEIR_U), 8 626 (Prophet) протягом тижня 8-14 грудня 2021 року та 7 677 (SEIR_U), 7 279 (Prophet) - протягом тижня 15-21. грудня 2021 року", - йдеться у прогнозі.

Скріншот із дослідження НАН

Останні два тижні епідемія спадала стійкими темпами. Порівняно з піковими значеннями кількість позитивних ПЛР-тестів зменшилася втричі, нових проявів скоротилася в 2.2 рази, ліжок у лікарнях – на 40%, добова госпіталізація скоротилася майже вдвічі, а смертність – на 37%.

Падіння статистики спостерігається у всіх регіонах України.

Скріншот із дослідження НАН

У Києві захворюваність на коронавірус не відповідає реальній епідемічній динаміці через затримки оприлюднення даних. Кількість щоденних позитивних ПЛР-тестів зменшилася більш ніж утричі порівняно з максимальними значеннями.

Читайте також: У ВООЗ відповіли на дані вчених про нижчу ефективність вакцини Pfizer проти штаму «Омікрон»

Надмірна смертність з часу пікового періоду, що випав на початок листопада, вдвічі перевищувала зареєстровану смертність за COVID-19.

Після повернення дітей до очного навчання подвоїлася частка неповнолітніх серед нових випадків хвороби, але їхня частка серед госпіталізацій зросла незначно.

Штам "Омікрон" підтверджений у 915 зразках у світі, з яких 212 – у країнах ЄС. Через блискавичні темпи поширення він представляє потенційну небезпеку і може суттєво вплинути на епідемічну динаміку і в Україні, йдеться в дослідженні.

Нагадуємо, що з 9 грудня в Україні почне діяти новий розширений перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусу є обов'язковою. Правила про необхідність щеплення тепер стосуватимуться працівників центральних органів виконавчої влади та стратегічних підприємств, заявив під час брифінгу у середу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.