UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вбивство журналіста Аркадія Бабченка: що відомо на даний момент

Слідство вважає основною версією мотивів вбивства журналіста його професійну діяльність.

© Українська правда
© Українська правда
© Українська правда
© Українська правда
© Українська правда

Журналіста Аркадія Бабченка, який з 2017 року постійно жив в Україні, застрелили в Києві. Його вбили трьома пострілами в спину на порозі квартири, в якій він мешкав, на вулиці Микільсько-Слобідській у Дніпровському районі столиці ввечері вівторка, 29 травня.

Дружина журналіста, яка під час замаху була вдома, викликала швидку допомогу, а медики, в свою чергу, зателефонували в поліцію. За попередньою інформацією, Бабченко помер в кареті швидкої допомоги.

Першим про замах на журналіста повідомив заступник гендиректора телеканалу ATR, на якому працював Бабченко, Айдер Муждабаєв. Коли він писав повідомлення на своїй сторінці у Facebook, то думав, що Бабченко живий.

"В Аркадія Бабченка стріляли, в будинку, в спину. Відвезли до лікарні. Шукаю, до якої, їду туди", - повідомив Муждабаев о 21:17.

Через 15 хвилин голова прес-служби столичної поліції Оксана Блищик повідомила про смерть Бабченка.

"Від отриманого поранення, попередньо - в спину, потерпілий помер. Загиблий - громадянин РФ, 1977 року народження, ведучий одного з телеканалів", - написала вона у Facebook.

Пізніше в поліції Києва повідомили, що вважають професійну діяльність Бабченка основною версією мотивів його вбивства. Слідство також відпрацює і інші версії, пов'язані з особистим життям і конфліктами, які не пов'язані з діяльністю вбитого в якості журналіста.

Народний депутат і член колегії МВС Антон Геращенко повідомив подробиці вбивства Бабченка. За його словами, вбивця чекав на журналіста в під'їзді й убив його пострілами в спину на порозі квартири, в якій той мешкав.

"В будинку закінчився хліб. Аркадій пішов у магазин. Вбивця його чекав на сходовому майданчику в під'їзді. Коли Аркадій відкрив двері квартири, вбивця підло зробив кілька пострілів у спину Аркадія Бабченка", - написав політик на своїй сторінці у Facebook.

B Геращенко, і Муждабаєв висловили впевненість, що до організації вбивства Бабченка причетні російські спецслужби. Депутат підкреслив, що слідство розгляне цю версію злочину в якості однієї з основних.

Бабченко неодноразово повідомляв про погрози на свою адресу, а також на адресу членів його сім'ї. Цю інформацію підтвердили колегії та друзі вбитого журналіста.

Поліція оприлюднила фоторобот ймовірного вбивці Бабченко. Згідно з оперативними даними, підозрюваному на вигляд близько 40-45 років, зріст 175-180 сантиметрів. Статура середня, є живіт і сива борода.

Тим часом видання "Українська правда" опублікувало серію фотознімків з місця вбивства Бабченка. До будинку, де жив журналіст, прибули поліцейські, включаючи бійців одного зі спецпідрозділів, а також велика кількість журналістів.

Вбивство в Києві російського журналіста Аркадія Бабченка не оминули увагою під час засідання Ради Безпеки ООН з гуманітарних питань. Ця тема стала приводом для обопільних звинувачень України та Росії. Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає це тактикою Москви щодо дестабілізації країни, постпред РФ в свою чергу назвав пошук "агентів Кремля" зручним для зачистки неугодних ЗМІ.

Він також додав, що інші журналісти тікають з України від переслідувань або їх заарештовують, як у випадку з главою "РИА Новости Україна" Кирилом Вишинським. На слова Василя Небензі український міністр нагадав, що Аркадій Бабченко був опонентом російського режиму і втік звідти через загрозу його життю.

Громадянин Росії Аркадій Бабченко почав займатися військовою журналістикою в 2000 році після участі у двох чеченських війнах в лавах Збройних сил РФ. Працював у виданнях "Московский комсомолец" і "Новая газета", а також на російських телеканалах.

Бабченко жорстко критикував путінський режим на своїй сторінці в Facebook й у публічних заявах. Через це проти нього відкрили кримінальну справу за екстремізм. Втративши можливість займатися журналістикою в Росії й отримуючи численні погрози на свою адресу, в 2017 році він виїхав до Чехії, а згодом оселився в Києві. Працював ведучим на телеканалі ATR, писав книги про війну в Чечні та Абхазії. Був одружений, виховував доньку.