UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вбивство Шеремета стало несподіванкою, як і смерть Нємцова – RFERL

Оглядач зауважує, що російський політик і білоруський журналіст могли б жити чудовим життям, якби змирилися з авторитаризмом, але загинули через боротьбу з ним.

Рік тому загинув російський опозиційний політик Борис Нємцов, а вчора – журналіст Павло Шеремет. Вони були хорошими людьми, які зробили ім'я у стрімкі часи після розпаду СРСР, які ніколи не відмовлялися від високих ідеалів тих часів.

Про це в своїй статті пише політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

"Один з них був з Росії, інший з Білорусі. Один був політиком, інший – журналістом. Один лишився вдома, а іншого змусили поїхати. Врешті одного застрелили холодної зимової ночі в Москві. А іншого – вбили у автомобілі спекотного ранку в Києві. Вони, можливо, змогли б легко здобути м'яке місце у авторитарних системах своїх країн, якби грали за правилами. Але ні Нємцов, ні Шеремет не були зацікавлені в цьому", - йдеться в статті.

Вітмор додає, що обоє загиблих, які, так вже сталося, були друзями боролися за те, у що вірили і до останнього дотримувалися своїх принципів. Зрештою, їм довелося віддати життя заради цих принципів.

"На річниці смерті Нємцова у лютому Шеремет сказав, що його друг був готовий до в'язниці, але не до вбивства. До такого неможливо підготуватися. І у випадку цих двох хороших людей, ми теж виявилися не готовими", - зауважив оглядач.

Журналіст Павло Шеремет загинув в Києві рано вранці в середу, 20 липня. Його автомобіль був підірваний вибуховим пристроєм, яке було закладено під сидінням водія. Автомобіль належав засновниці "Української правди" Олені Притулі. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів.

Поліція розслідує трагедію як умисне вбивство, а також розглядає ще кілька версій, у тому числі, можливість замаху на саму Олену Притулу.