Апеляційний суд Києва залишив під вартою голови Херсонської обласної державної адміністрації Владислава Мангера, підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк.
Як повідомляє «Громадське», скаргу на утримання під вартою подали адвокати підозрюваного, наполягаючи на тому, що підозра «є необгрунтованим, а справу сфальсифікованою».
Прокурор Андрій Синюк просив суд залишити Мангера під вартою, підкреслюючи, що існувала реальна загроза життю і здоров'ю свідків і тому вони звернулися до суду з проханням змінити підозрюваному запобіжний захід.
Також адвокати надали звернення від 40 депутатів обласної ради, і від Федерації боксу з проханням не арештовувати Мангера.
Сторона захисту зазначила, що вина Мангера не доведена нічим крім слів про "Миколайовича" про який нібито згадував Левін під час розмови з торбину зі слів останнього, а також в першочергових показах Ігоря Павловського. Однак згодом Павловський про них забув. Сторона захисту також зазначила, що на Павловського тиснуть в ІТТ СБУ і він подавав понад 10 заяв на цей рахунок.
Сам Мангер просив суд звільнити його з-під варти і відзначав причетність до вбивства Гандзюк СБУ, зокрема генерала Данила Доценка, який відмовився від проходження поліграфа в справі Гандзюк. Мангер зазначив, що всі доводи слідства ґрунтуються на свідченнях "злочинців, які готові на все, щоб не сидіти".
Нагадаємо, 15 червня суд дозволив затримання Мангера для доставки на засідання. Незалежний експерт, якого залучили прокурори, з'ясував, що Мангера можна транспортувати в Київ у присутності лікаря. 12 червня Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про примусовий привід Мангера для обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
11 червня прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк щодо підозрюваних Владислава Мангера і екстрадованого з Болгарії кримінального авторитета Олексія Левіна.
Замовниками злочину батько вбитої активістки Віктор Гандзюк називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Докладніше про те, як удалося команді прокурорів на чолі з Віктором Трепаком зрушити з місця махину лицемірства і продажності в самих надрах кримінальної політичної та "правової" системи України? Чи заговорить Левін, щоб відчинити двері в незмінно сите й задоволене життя глави Херсонської обласної ради Владислава Мангера, висвітивши в ній найчорніші кутки? І головне – чи є в держави воля на якісне продовження розслідування та справедливий суд? Як у справі Катерини Гандзюк, так і в більш ніж 50 випадках нападів на громадських активістів по всій країні, де таким страшним чином зміцнюються злочинні феодальні клани. Читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору" для ZN.UA.