UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: що заборонено робити військовозобов'язаному, якщо його зупинило ТЦК

Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Юрист Дмитро Франчук розповів виданню «РБК-Україна», що не можна робити, якщо зупинили представники територіального центру комплектування (ТЦК).

Читайте також: Відстрочка від мобілізації: чи можна її оформити, знаходячись за кордоном

Юрист пояснив, що потрібно не уникати спілкування з представниками ТЦК, це може погіршити ситуацію і призвести до серйозних юридичних наслідків.

«Не підписуйте нічого без перевірки – якщо вам видають повістку, спершу перевірте всі дані й переконайтесь, що вона заповнена правильно. У разі сумнівів відмовляйтесь від підпису до з'ясування деталей», – сказав Франчук.

За його словами, не варто піддаватися на провокації – агресивна поведінка чи спротив можуть бути використані проти вас. Слід залишатися ввічливим і стриманим.

«Представники ТЦК не мають права затримувати громадян без відповідних підстав і повноважень. Якщо вас примусово утримують, це може бути порушенням прав», – додав він.

Експерт пояснив, що будь-які дії представників ТЦК, пов'язані з примусом, тиском чи погрозами, є протиправними й можуть бути оскаржені.

«Якщо дії представників ТЦК виходять за рамки їх повноважень, такі дії можна оскаржувати в суді або через скаргу до правоохоронних органів», – резюмував Франчук.

Раніше ми писали, чи може військовозобов'язаний подати до суду на ТЦК через відмову у відстрочці.