UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: чим відрізняється ВЛК від МСЕК

Всі військовозобов'язані мають проходити ВЛК.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Міністерство охорони здоров'я спільно з правоохоронними органами перевірятиме видані після початку повномасштабного вторгнення висновки військово-лікарських комісій (ВЛК). Hromadske розповіло, що таке ВЛК і МСЕК та які рішення вони ухвалюють.

Які рішення ухвалює ВЛК та МСЕК

Військово-лікарська комісія (ВЛК) – це комісія, яку проходить кожен військовозобов’язаний перед початком служби або перед мобілізацією чи після поранення. Саме ця комісія проводить оцінку стану здоров’я і ухвалює рішення щодо придатності або непридатності людини до проходження служби.

Читайте також: Умєров хоче запровадити електронний військовий квиток і цифровізувати ВЛК

В Україні працюють сотні ВЛК, до яких залучені медики із 820 цивільних лікарень.

На підставі рішення ВЛК військовозобов’язану особу можуть визнати:

В останньому випадку людину виключають із військового обліку.

МСЕК – це медико-соціальна експертна комісія, яка вирішує, чи призначати людині групу інвалідності. У випадку, якщо МСЕК ухвалює рішення позитивне, то людина може отримати від  держави соціальну допомогу.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив провести комплексну перевірку обґрунтованості рішень військово-лікарських комісій щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24 лютого 2022 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.