UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливе питання: чи можна розлучитися онлайн

Зараз це питання хвилює багатьох.

Навіть під час війни українці продовжують укладати шлюб та приймати рішення про розлучення. Зараз багатьом українцям довелося змінити місце проживання. Юристка Оксана Рябчук пояснила, чи можна розлучитися онлайн.

Читайте також: Шлюб до 18 років: чи можна одружитися за дозволом суду

Вона нагадала, що зараз в Україні подружня пара, яка бажає розлучитися може подати заяву на розлучення онлайн через суд або органи РАЦС. Через РАЦС можна розірвати шлюб, тоді коли подружня пара не має спільних дітей, які не досягли повноліття (18 річного віку) та ніхто не заперечує про розірвання такого шлюбу. Якщо ж чоловік та жінка не бажають розлучатись або мають спільних неповнолітніх дітей, то в такому випадку їм необхідно буде звернутися до судових органів влади.

Як подати на розлучення онлайн через органи РАЦС

Якщо особи визначились для себе, що найкращим варіантом для них буде оформлення розлучення онлайн, то тоді вони повинні подавати відповідну онлайн-заяву через сайт Міністерства юстиції України.

Для цього необхідно буде попередньо зареєструватись на сайті та надати чіткі копії таких документів:

З того часу, коли подружня пара подала відповідну онлайн-заяву на розірвання шлюбу через органи РАЦС повинно минути не менше 30 днів.

Після спливу цього терміну органами РАЦС встановлюється дата розірвання шлюбу на яку подружня пара і повинна буде приїхати до органів РАЦС для того, щоб отримати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Як подати на розлучення онлайн під час воєнного стану в судовому порядку

Для цього необхідно подати заяву на розлучення онлайн через систему «Електронний суд», попередньо в ній зареєструвавшись та  оформити електронний цифровий підпис.

Після реєстрації ви зможете заповнити всі необхідні документи для відкриття справи по вашій позовній заяві, а також сплатити судовий збір та прикріпити всі необхідні додатки.

Після виконання усіх дій вказаний вище, система надасть змогу відслідковувати стан розгляду вашої справи, з можливістю отримання відповідних сповіщень про рух по справі.

Юристка зазначила, що  також як і під час подачі заяви онлайн через органи РАЦС, через судові органи можна частково розірвати шлюб онлайн. Законодавство України передбачає, що розгляд справи про розірвання шлюбу повинен відбуватися в офлайн форматі з особистою присутністю учасників по справі. Також особиста участь сторін по справі повинна бути і при видачі копії судового рішення про розірвання шлюбу.

У випадку, коли один з подружжя є військовослужбовцем, процес розірвання шлюбу може стати складнішим. Нагадаємо, як можна розірвати шлюб з військовим.