UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливе питання: чи може власник виписати людину з квартири без її згоди

Це можливо в деяких випадках.  

За даними досліджень, проведених до повномасштабної агресії РФ, не за місцем прописки або без реєстрації в Україні проживало 6,8 мільйона осіб.

Читайте також: Житло за програмою єОселя: які квартири обирають українці та в яких регіонах

Юристи благодійного фонду "Право на захист" пояснили, чи може власник житла виписати людину без її згоди.

Вони підкреслили, що зараз можна виписати особу з житла без її згоди, лише якщо така особа не є власником чи співвласником цього житла.

Для цього власник чи співвласник помешкання повинен особисто звернутися у ЦНАП із заявою про зміну місця реєстрації. Виписати власника чи співвласника із житла без його присутності чи згоди неможливо.

Однак, якщо людина не є співвласником житла, то відповідно до ЗУ "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:

Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла не є один із батьків або інших законних представників дитини.

Подання заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком до 14 років або особи, визнаної судом обмежено дієздатною або недієздатною, здійснюється одним із батьків або інших законних представників такої особи за згодою іншого з батьків чи законних представників.

Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком від 14 до 18 років здійснюється за згодою її батьків або інших законних представників чи одного з них, крім випадку, коли така особа є здобувачем освіти та зареєстрована/задекларована в гуртожитку.

Тобто, якщо особа яку власник планує зняти з реєстрації не є співвласником житла або його дитиною, то він, як власник житла маєте право звернутись до ЦНАП із документами, які підтверджують право власності на житло.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні спірний закон про компенсації за зруйноване житло. Депутати затвердили частину змін, які напередодні розкритикували експерти.