UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Важко, але ви тримайтеся»: Степанов спрогнозував, яким може бути другий рік пандемії

«Британський» штам коронавірусу куди агресивніший, ніж європейський. Перебіг хвороби значно важчий, клінічна картина складніша.

Другий рік пандемії коронавірусної інфекції може бути значно важчим, ніж перший, про що свідчать виявлені мутовані штами COVID-19. Про це у Верховній Раді під час години запитань до уряду повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«За прогнозами Міністерства охорони здоров'я і наших фахівців, які підтверджуються заявами Всесвітньої організації охорони здоров'я, світ досить швидко підходить до третьої хвилі коронавірусу. Оцінки вчених невтішні. Другий рік пандемії може виявитися навіть важчим, ніж попередній», - зазначив він.

Глава МОЗ підкреслив, що в нашій країні вже виявлено «британський» штам короновірусної інфекції, який має важкий перебіг хвороби, складнішу клінічну картину та швидше передається.

«В Україні цифри тих, хто заразився, теж ростуть кожен день. Ми вже вступили в третю хвилю світової пандемії. Ситуація напружена. На сьогодні вже три області перебувають в червоній зоні карантину», - констатував міністр.

Крім того, він закликав українців дотримуватися всіх рекомендацій і правил МОЗ.

Читайте також: У ВООЗ спрогнозували закінчення пандемії COVID-19

Нагадаємо, за минулу добу в Україні виявили 10 155 нових випадків COVID-19. З початку пандемії в Україні коронавірус був діагностований у 1 384 917 осіб.

24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва виробляється в Індії вакцини AstraZeneca). Першими прищеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

4 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про початок третьої хвилі коронавірусу в Україні, про що, очевидно, свідчить і зростання добового числа хворих.

У той час як міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявляє про готовність медичної системи до третьої хвилі, лікарні Івано-Франківської області, які приймають хворих COVID-19, переповнені, пацієнти лежать в коридорах.