Бойовики російсько-окупаційних формувань в понеділок, 19 квітня, тричі порушили умови повного і всеосяжного перемир'я в районі проведення операції Об'єднаних сил. Противник задіяв важкі міномети, ракетні комплекси, зенітні установки, гранатомети, а також дистанційно мінував позиції Збройних сил України протипіхотними мінами. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, повідомляє пресцентр штабу ООС.
Укріплення ЗСУ в районі Південного окупанти накрили вогнем з мінометів калібру 120 міліметрів, обстрілювали з протитанкових ракетних комплексів і зенітних установок.
По Майорську найманці били з 82-мм мінометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
У районі Зайцевого бойовики за допомогою ручних протитанкових гранатометів дистанційно мінували територію протипіхотними мінами ПОМ-2.
«Підрозділи Збройних сил України перебувають на позиціях і неухильно дотримуються зобов'язань щодо всеосяжного режиму припинення вогню, досягнутих у рамках Тристоронньої контактної групи», - підкреслили в штабі.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинул 41 український військовий, понад 60 бійців було поранено.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.