UA / RU
Підтримати ZN.ua

Варварин день: історія свята

Історія святої поклала основу казки про Рапунцель.

17 грудня християни східного обряду відзначають День святої великомучениці Варвари Іліопольської. Свято також називають Варварин день та Бабин день.

Історія свята

Свята Варвара народилася у ІІІ столітті нашої ери у Фінікії у родині язичника. Вона відрізнялася красою з самого дитинства, тому батько святої Діоскар заточив її у вежу, щоб сховати від чужих очей.

Перебуваючи в неволі, свята відкрила серце Господу і після визволення прийняла хрещення від місцевих християн. Діоскар був у нестямі від гніву і наказав піддати доньку жорстоким тортурам, а також отримав у правителя Фінікії дозвіл провести суд над нею.

Дівчина відмовилася зректися Бога, після чого батько обезголовив її. Але незабаром Діоскара наздогнала кара – його вбило ударом блискавки.

Читайте також: Ляшко розповів, чи буде посилення карантину на новорічні свята

Вважається, що мощі святої Варвари зберігаються у Володимирському соборі у Києві. Так, 1108 року родичка візантійського імператора Олексія Комніна на ім'я Варвара вийшла заміж за київського князя Святополка Ізяславича і перевезла з собою до Києва частину мощей своєї покровительки.

Історія Варвари лягла в основу казки про Рапунцель.