UA / RU
Підтримати ZN.ua

Варто відкликати запрошення ПАРЄ спостерігати за виборами — Геращенко

Ірина Геращенко закликала Зеленського висловити свою позицію з цього приводу.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про те, що у разі відновлення всіх прав Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи, Україна повинна відкликати запрошення ПАРЄ щодо направлення спостережної місії на позачергові парламентські вибори, передає "Укрінформ". Вона зазначила, що свою позицію з цього приводу має також висловити президент Володимир Зеленський.

"Так само є ще одне дискусійне питання. Ми хотіли б, щоб наш президент не по фонтанах бігав і відмовчувався, а якось висловив свою позицію з приводу того, а що ми тепер робимо з делегацією спостерігачів ПАРЄ на українських виборах?" - заявила Геращенко.

Віцеспікерка нагадала, що шестеро членів російської делегації голосували за анексію Криму і за введення російських військ.

"Тепер вони ходять цими приміщеннями. І вони тепер мають право брати участь у спостережних місіях. Вони приїдуть до нас на вибори спостерігачами? Частина нашої делегації вважає, що Київ має відізвати запрошення до ПАРЄ брати участь спостерігачів на цих парламентських виборах", - зазначила Геращенко.

Вона заявила, що організація, яка сама стала на шлях самознищення, не може вчити Україну демократії.

Нагадаємо, "За" резолюцію, яка змінює списку санкцій механізм і відкриває для РФ можливість повернутися до участі в роботі ПАРЄ без будь-яких обмежень проголосували 118 делегатів, "проти" - 62, і 10 чоловік утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Проти в повному складі проголосувала делегація України і Грузії і більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великобританії та Швеції.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення повернути Росію в організації. Оскаржити повноваження РФ за змістовним підстав запропонувала грузинська делегатка Ніно Гогадзе. У свою чергу глава української делегації Володимир Ар'єв оскаржив повноваження Росії в ПАРЄ з процедурних підстав.

Також українська делегація прийняла рішення припинити участ у Парламентській асамблеї Ради Європи та попросила Раду терміново розглянути це питання. Окрім того, українці в Асамблеї звернулися до президента Зеленського та МЗС щодо припинення участі в інших органах Ради Європи.