UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вартість реконструкції та відновлення України складає $349 мільярдів – Єврокомісія

Світовий банк та Європейська комісія підтвердили свою постійну підтримку уряду України.

Вартість реконструкції та відновлення України оцінюється у 349 мільярдів доларів США.

Про це повідомляється в опублікованій сьогодні на офіційному сайті ЄК спільній оцінці урядом України, Європейською комісією та Світовим банком. Очікується, що ця цифра зростатиме протягом найближчих місяців у міру продовження війни.

Читайте також: Агресія РФ: озвучено суму збитків інфраструктурі

Оперативна оцінка збитків та потреб (RDNA) є першою комплексною оцінкою наслідків війни у двадцяти різних секторах після російського вторгнення в Україну, зазначається в повідомленні.

У ньому також викладено потреби у фінансуванні для забезпечення життєздатного, інклюзивного та сталого відновлення та реконструкції, а також представлено дорожню карту для їх планування.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн наголошує: "Україна бореться за демократію та наші спільні цінності. ЄС не може зрівнятися з жертвами, які несе Україна, але ми мобілізуємо всі наші інструменти для задоволення найнагальніших потреб, включаючи забезпечення житлом внутрішньо переміщених". критично важливу інфраструктуру".

Читайте також: ЄС може затвердити законодавство для конфіскації російських активів у жовтні

З початку жорстокої та незаконної агресивної війни Росії проти України ЄС мобілізував10 мільярдів євро у вигляді фінансування, гуманітарної, надзвичайної та військової допомоги для України, і ще 5 мільярдів євро фінансування перебувають у процесі підготовки. ЄС проходитиме кожен крок разом з Україною, щоб відновити демократичну, незалежну та процвітаючу країну на її шляху до ЄС.

"Спільними зусиллями ми вже розпочали відновлення на деокупованих українських територіях, але відновлення вимагає комплексного підходу та мобілізації спільних ресурсів українського уряду та міжнародних партнерів. Оцінка руйнувань та визначення потреб у реконструкції створює міцну основу для Національного плану реконструкції та є передумовою для ефективного фінансування. для першого етапу, невідкладного відновлення, потрібно $17 млрд, з яких Україні потрібно $3,4 млрд вже цього року", - сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Оцінка охоплює наслідки війни в період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і показує, що фізична шкода від війни досягла понад 97 мільярдів доларів США (97 мільярдів євро). Він був особливо великий у житловому секторі, транспорті, торгівлі та промисловості. Руйнування було зосереджено у Чернігівській, Донецькій, Луганській, Харківській, Київській та Запорізькій областях.

Результати РДНК є попередніми, тому оцінку збитків та потреби у фінансуванні слід розглядати як мінімальні.

"Російське вторгнення в Україну продовжує завдавати страшних втрат - від значних жертв серед цивільного населення та переміщення мільйонів людей до повсюдного руйнування будинків, підприємств, соціальних установ та економічної діяльності", - сказала Ганна Б'єрде, регіональний віце-президент Світового банку по Європі та Центральній Азії.

За її словами, перед урядом України зараз стоїть складне завдання збалансувати відновлення з нагальними потребами країни, включаючи основні державні послуги, такі як охорона здоров'я, освіта та соціальний захист, які мають вирішальне значення для запобігання подальшому погіршенню умов життя та бідності в Україні.

"RDNA допоможе у визначенні пріоритетів для відновлення, тоді як ми продовжуємо підтримувати продовження надання основних послуг", - наголосила Б'єрде.

Відповідно до звіту, потреби у відновленні та реконструкції у соціальному, виробничому та інфраструктурному секторах становлять 349 млрд доларів США (349 млрд євро), що більш ніж у 1,5 раза перевищує ВВП України у 2021 році. Протягом наступних 36 місяців, за оцінкою RDNA, необхідно виділити 105 млрд доларів США (105 млрд євро) для вирішення нагальних завдань, таких як відновлення систем освіти та охорони здоров'я та інфраструктури, підготовка до майбутньої зими шляхом відновлення опалення та енергопостачання будинків, підтримка сільського господарства та ремонт життєво важливих транспортних шляхів.

Світовий банк та Європейська комісія підтвердили свою постійну підтримку уряду України. Враховуючи війну, що триває, у майбутньому виникне необхідність в оцінці збитків, втрат і потреб у реконструкції/відновленні в Україні. Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) надав фінансову підтримку для цього.