UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС призначив понад 5 млн грн застави колишньому керівнику аеропорту "Бориспіль"

Екскерівник аеропорту також не може виїхати за межі Київської області.

Вищий антикорупційний суд призначив колишньому керівнику міжнародного аеропорту “Бориспіль” заставу в розмірі 5 млн 255 тис. грн., повідомила пресслужба ВАКС у Facebook. Чоловіка підозрюють у зловживанні владою і службовим становищем.

“У п'ятницю 11 вересня, слідча суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання детектива НАБУ та застосувала до колишнього керівника ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 5 255 000 гривень”, - йдеться у повідомленні.

Вказано, що підозрюваний повинен внести кошти на відповідний рахунок не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу. Або ж він має забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. 

“З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний зобов’язаний виконувати покладені на нього обов’язки”, - зазначили у ВАКС.

Зокрема, підозрюваний має прибувати за першою вимогою до детективів Національного антикорупційного бюро та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Також колишній керівник аеропорту не може виїжджати за межі Києва та Київської області без дозволу детективів, прокурорів або суду, він повинен повідомляти зміну свого місця проживання та місця роботи, утриматися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками, а також здати на зберігання до Державної міграційної служби України всі свої паспорти для виїзду за кордон та всі інші документи, що дають право на виїзд з країни. Термін дії обов’язків – до 11 листопада 2020 року.

Читайте також: Директора департаменту Харківської ОДА заарештували з правом застави

7 вересня в НАБУ повідомили про те, що колишньому директору і начальнику служби орендних відносин міжнародного аеропорту “Бориспіль” повідомили про підозру у зловживанні владою і службовим становищем

Слідство встановило, що чиновники з 2014 по 2019 рік на підставі укладених договорів попередньої оренди незаконно передавали приміщення аеропорту підприємцям за заниженою вартістю.

За двома договорами розмір заподіяної шкоди перевищує 16, 5 мільйонів гривень. У НАБУ пояснили, що оскільки майно належить Міністерству інфраструктури України, передавати його в оренду має право тільки Фонд державного майна України за відповідною конкурсною процедурою.