UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС направив у Німеччину повістку для Онищенка

Вищий антикорупційний суд очікує рішення про екстрадицію колишнього депутата із Німеччини в Україну.

Вищий антикорупційний суд направив у Німеччину повістку ексдепутату-втікачу Олександру Онищенку, який є ключовим фігурантом так званої "газової справи", повідомила пресслужба ВАКС. Суд вже відправив запит про надання міжнародної правової допомоги.

"ВАКС направив запит про надання міжнародної правової допомоги до ФРН, а саме про вручення повістки про виклик в судове засідання обвинуваченого у справі "газових схем", якого затримали наприкінці минулого року у Німеччині. Відповідне рішення колегія ВАКС прийняла 23 січня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Також Вищий антикорупційний суд очікує від Німеччини рішення щодо видачі Онищенка Україні. Підготовче судове засідання у справі заплановано на 4 травня 2020 року.

Нагадаємо, у липні 2018 року в Національному антикорупційному бюро відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат-утікач Олександр Онищенко. Тоді він не з'явився в прокуратуру для вручення обвинувального акта, і суд дозволив заочне провадження у "газовій справі".

У листопаді минулого року директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що Онищенка мають повернути до України з Іспанії, де він програв усі суди щодо оскарження екстрадиції.

Однак, у грудні підозрюваного затримали у німецькому місті Аахен. Тепер суд Німеччини має вирішити питання щодо подальшої екстрадиції Онищенка в Україну. Також має бути визначено запобіжний захід на період розгляду питання. Зараз Онищенко перебуває під вартою.

За даними слідства, Онищенко є організатором і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") завдано збитків на суму понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них – двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта – працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.

Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Нині він перебуває в національному розшуку.