UA / RU
Підтримати ZN.ua

В зоні ООС сталася масштабна пожежа, військові заявили про детонацію снарядів та можливість диверсії

Пожежа захопила поля та лісопосадки близько кількох населених пунктів, її гасінням військові, рятувальники ДСНС та місцеві жителі займалися протягом десяти годин.

© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook

У зоні проведення операції Об'єднаних сил, біля населених пунктів Широкіно і Бердянське в Донецькій області у неділю, 30 червня, відбулося масштабне займання поля, яке супроводжувалося детонацією снарядів, що не розірвалися, повідомляє прес-служба Операції об'єднаних сил на своїй сторінці в Facebook.

"Боролися з вогнем власними силами. Гасили всім, що було під руками: гілками, лопатами. Не відомо, від чого спалахнуло. Можливо, навмисний підпал. Великі масштаби: сухо і ще вітер сильний. В одному місці загасили полум'я, воно виникло поруч і ще сильніше. Було важко гасити вогонь без спеціальної техніки, але якось не думалося. Ми швидко зібралися й загасили вогонь. На локалізацію пожежі пішло приблизно 8-10 годин", – розповів один з військовослужбовців, який брав участь у гасінні пожежі.

Керівник військово-цивільної адміністрації сіл Широкіно та Бердянське Олег Прилипко прямо вказав, що не виключається варіант диверсії.

"Місцеві жителі села Бердянське вранці почали гасити пожежу, яка погрожувала їхнім домівкам та посівам. Вигоріла трава, посадки, щоб загасити таку велику пожежу, військовим і рятувальникам ДСНС знадобилося більше восьми годин. Така пожежа погрожувала також населеним пунктах поблизу Бердянського", – розповів він.

Нагадаємо, 30 квітня минулого року президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на Сході України і початок Операції об'єднаних сил.

За перші 10 місяців ООС групи розмінування ЗСУ і ДСНС очистили понад 10 тисяч га території і знешкодили понад 10, 5 тисяч вибухонебезпечних предметів.

6 грудня минулого року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав президент Петро Порошенко.

Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.

Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі. Докладніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".