На окупованої території Луганської області України російсько-терористичні війська розгорнули реактивні системи залпового вогню БМ-21 "Град" і артилерію прямо за лінією розмежування, йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.
"10 серпня БПЛА СММ дальнього радіусу дії виявив 7 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 "Град", 122 мм) на полігоні у н. п. Міусинськ (62 км на південний захід від Луганська) 2 буксирувані гаубиці (2А65 "Мста-Б", 152 мм) у н. п. Вільхівка (40 км на схід від Донецька) і 22 РСЗВ (БМ-21) поблизу н. п. Кришталевий (кол. Красний Луч; 56 км до південно-заходу від Луганська ) ", – сказано у звіті.
Розміщення важкого озброєння у безпосередній близькості від лінії розмежування поза місцями зберігання важкого озброєння є грубим порушенням Мінських домовленостей.
Окрім того, СММ ОБСЄ зафіксувала важке озброєння, розміщене поблизу лінії розмежування, проте поза місцями для зберігання важкого озброєння.
"7 серпня на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено наявність: танків (невстановленого типу) на полігоні у н. п. Шимшинівка (27 км на південний захід від Луганська) і 16 танків і 16 одиниць буксируемої артилерії на полігоні поблизу н. п. Мирний (28 км на південний захід від Луганська)... БПЛА СММ дальнього радіусу дії виявив 20 танків (невстановленого типу) на полігоні у н. п. Круглик (31 км південно-західніше Луганська)", ще три танка (ймовірно Т-64) перебували у Кришталевого. Крім того, 5 самохідних гаубиць (2С1), 12 буксируються гаубиць Д-30 "Жаба", 122 мм) і 8 танків (невстановленого типу) було виявлено на полігоні у Міусинська", – зазначено у звіті.
Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "літнього перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.
У перший же день "літнього перемир'я" бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня у результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців, 13 серпня в бою з окупантам загинув військовослужбовець Національної гвардії.
Перед цим у ТКГ 19 червня і 2 липня не змогли узгодити чергове "хлібне перемир'я". Також росіяни зірвали оголошення "великоднього перемир'я".
Однак 26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".