UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Євросоюзі назвали головні загрози для безвізового режиму

Безвізовий режим - це індикатор українського просування в ЄС. Україна вкрай зацікавлена в його збереженні.

Агентство Європейського Союзу Frontex, яке займається охороною зовнішніх кордонів, опублікувало звіт, в якому були визначені основні загрози для безвізового режиму, повідомив начальник відділу консульсько-правових питань департаменту консульської служби МЗС України Сергій Міняйло.

"По-перше, це безпека документів. Це стосується тих паспортів, які громадяни України використовують в деякій кількості в підробленому вигляді... Друге стосується можливості використання зброї, яка є у нас на сході, тобто, небезпека її можливого незаконного переміщення в Європу", - сказав він у ході круглого столу "Європейський вибір України після Революції Гідності: можливості і проблеми".

Міняйло зазначив, що як зазначають обидві сторони, і Європа, і Україна, є ще одна загроза безвізового режиму - велика кількість громадян, які використовують безвізовий режим не за призначенням. "Він використовується для туристичних цілей, проте люди потрапивши за кордон, часто використовують можливість для пошуку роботи", - додав він.

Також українську сторону також турбують питання запобіжного механізму для збереження безвізу надалі.

"У нас важливо, щоб той безвізовий режим, який існує в наших відносинах з ЄС, він зберігався і надалі. Багато, якщо не все наше українське суспільство, розуміє, що безвізовий режим - це індикатор незалежності української просування в ЄС і тому, коли є небезпека повернення візового режиму в наших відносинах з Європою, ми починаємо хвилюватися", - сказав Міняйло.

11 червня 2017 року почалася дія безвізового режиму ЄС з Україною, яким можуть скористатися власники біометричних паспортів.

Міністерство іноземних справ працює над введенням безвізового режиму з країнами так званого " шенгенського "білого списку", тобто тими, громадяни яких мають право на безвізовий в'їзд в Євросоюз. Всього в списку запланованої лібералізації візового режиму на 2018 рік більше десяти країн.