У країнах Європейського Союзу майже не залишилося заблокованих санкціями коштів екс-президента-втікача Віктора Януковича та його найближчого оточення, йдеться у матеріалі української служби DW.
"Майже не залишилося в ЄС заблокованих на підставі санкцій коштів. Ще кілька років тому найбільша сума заморожених в Євросоюзі грошей була в банках Латвії - близько 50 мільйонів євро. Сьогодні ж (5 березня – ред.), як повідомили DW у латвійській Комісії з питань фінансів і ринку капіталу, на рахунках залишаються лише близько півмільйона євро", - зазначають журналісти.
Водночас левова частка грошей Януковича і його поплічників залишається заблокованою за межами Євросоюзу. Зокрема, у Швейцарії і Ліхтенштейні.
Так, представник уряду Ліхтенштейну розповів журналістам про те, що блокування активів членів ОЗУ Януковича залишається чинним – з 2014 року замороженими залишаються цінні папери на суму близько 27 мільйонів швейцарських франків. Документи в судовому реєстрі Ліхтенштейну свідчать про те, що вони належать колишньому міністру доходів і зборів Олександру Клименку.
Тим часом у Федеральному відомстві юстиції Швейцарії повідомили про те, що на рахунках у швейцарських банках заморожено близько 145 мільйонів швейцарських франків, що належать клану екс-президента-втікача, пише "Українська правда".
"Найбільша сума коштів належить, як свідчать документи у судовому реєстрі Швейцарії, Юрію Іванющенку - 72 мільйони франків. Крім цього, у швейцарському списку фігурує "регіонал" Юрій Єфремов", - йдеться в матеріалі.
Швейцарія співпрацює з Україною на підставі дев'яти запитів про правову допомогу, але, на відміну від Євросоюзу, розморозити активи тут складніше.
"У цій країні замість політичних санкційних списків проти диктаторів і клептократів застосовують прийнятий кілька років тому спеціальний закон, який дає уряду більш вагомі, ніж санкції, юридичні підстави для блокування незаконно набутих коштів", - пояснює видання.
На підставі цього закону уряд Швейцарії щорічно приймає постанову про блокування активів з урахуванням "необхідності забезпечення міжнародного правового співробітництва".
Зазначимо, 4 березня ЄС продовжив на рік санкції проти заочно засудженого за держзраду Януковича і 11 його поплічників ще на рік. Їхні активи залишаться замороженими до 6 березня 2020 року. У швейцарському "чорному списку" на сьогодні залишаються 19 українців, частина яких ніколи не була у санкційному списку ЄС.
Нагадаємо, апеляцію на вирок Януковичу державний адвокат президента-втікача подав 18 лютого.
Оболонський районний суд Києва 24 січня засудив екс-президента Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі, визнавши його винним у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. Суд не визнав Януковича винним у пособництві посяганню на територіальну цілісність України, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
Обвинувачення та захист пообіцяли оскаржити вирок в апеляції, однак невдовзі в ГПУ від цих планів відмовилися. За словами генерального прокурора Юрія Луценка, він доручив підлеглим зосередитися на підготовці заочного процесу у справі про організацію Януковичем і його спільниками вбивств учасників Революції Гідності.
Заочний судовий процес над Януковичем розпочався червні 2017 року. Прокуратура наполягала на винесенні обвинувального вироку за трьома статтями і 15 роках ув'язнення.