UA / RU
Підтримати ZN.ua

В УПЦ МП назвали рейдерством законопроект про підпорядкованість релігійних громад

У церкві запевняють, що він ускладнює процедуру реєстрації статутів релігійних організацій.

В Українській православній церкві Московського патріархату схвалений Верховною Радою в четвер законопроект, який визначає механізм зміни релігійними громадами підпорядкованості, охарактеризували як рейдерський і вважають, що він ускладнює процедуру реєстрації статутів релігійних організацій.

"Верховна Рада України прийняла скандальний законопроект №4128-д. Голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов зазначив, що даний закон був прийнятий з метою догоджання і наповнення однієї релігійної громади", - йдеться в повідомленні на сайті УПЦ МП.

У повідомленні зазначається, що, згідно із законопроектом, для прийняття рішення про перехід досить 2/3 голосів членів громади, однак терміна "самоідентифікація" у новому проекті немає, а визначення критеріїв для членства людей в громадах залишається за самими релігійними громадами.

"Під приводом полегшення зміни підпорядкованості і нібито поліпшення процедури реєстрації статутів релігійних громад, народні депутати намагаються ввести масову перереєстрацію статутів всіх релігійних організацій в Україні впродовж року", - вважає протоієрей Бахов.

"Ми бачимо, що спроба запропонувати механізм для зміни підпорядкованості звертається зайвим адмініструванням і ускладненням процедури реєстрації статутів релігійних організацій", - додав він.

На засіданні 17 січня Верховна Рада затвердила проект закону, який передбачає ухвалення рішення про зміні підпорядкованості релігійної громади та не менше ніж двома третинами голосів від її складу.

Нагадаємо, що Верховна Рада 20 грудня прийняла у цілому закон, що зобов'язує колишню Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. Зміни в назву і статут повинні бути внесені протягом чотирьох місяців після вступу закону в силу.

6 січня Україна отримала Томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі палиці й Томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності.9 січня Томос підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний предстоятель помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

Детальніше про перспективи помісної церкви читайте в статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".