UA / RU
Підтримати ZN.ua

В UNAIDS пояснили, що Україна повинна зробити для скорочення смертей від СНІД

В організації також похвалили Україну за зусилля у боротьбі проти небезпечного вірусу.

Україна досягла значного успіху боротьбі проти поширення ВІЛ за останні п'ять років. Але впродовж наступної "п'ятирічки" їй доведеться подвоїти ресурси, необхідні для того, щоб зупинити вірус, який призводить до смертельної хвороби СНІД. Про це йдеться в заяві керівника UNAIDS в Україні Яцека Тишка.

Він зауважив, що незважаючи на те, що Україна переживає другу за масштабом епідемію в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, протягом десяти років вона стала регіональним чемпіоном у запровадженні важливих програм протидії ВІЛ.

"Темпи передачі ВІЛ від матері до дитини знизилися в 7 разів, охоплення лікуванням ВІЛ зросло у 20 разів і зараз охоплює 66000 осіб, які живуть із ВІЛ. Масштаби опіоїдної замісної терапії збільшилися від 160 осіб, які вживають наркотики, до понад 8500", - йдеться у заяві директора UNAIDS в Україні.

Тишко відзначив, що Україна за останні п'ять років вдесятеро збільшила фінансування програм боротьби проти ВІЛ і залучила 500 мільйонів доларів донорський коштів. Однак, в найближчому майбутньому країні знадобиться більше.

""Інвестиційне дослідження" (2015) вказує, що для зниження кількості нових випадків інфікування та смертей на 50% Україна повинна буде подвоїти ресурси. Разом із тим, після досягнення значної оптимізації, потреба в ресурсах буде значно нижчою. Якщо витрати на АРВ знизяться на 30%, а на лабораторний контроль - на 50%, то щорічна економія досягатиме 47 млн. дол. США, тобто половини річного планового бюджету поточної Національної програми боротьби зі СНІДом в Україні на 2014-2018 рр", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, що на початку року стало відомо, що Україні виділили 134 млн доларів на боротьбу зі СНІДом і туберкульозом. Гроші надійшли від Глобального фонду боротьби зі СНІДом. Ці кошти будуть спрямовані на програми профілактики, лікування, догляду та соціальної підтримки хворих на ВІЛ-інфекцією та туберкульозом, а також представників груп ризику інфікування.

В ООН вважають, що епідемію ВІЛ/СНІДу можна побороти до 2030 року, однак для цього необхідно 35 млрд доларів щорічно.