UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Укрінформі невідомі намагалися зірвати конференцію щодо фальсифікацій на виборах

Хлопці в футболках з написом "Традиція і порядок" зірвали проведення пресконференції щодо фальсифікації виборів.

Троє співробітників агентства Укрінформ постраждали у вівторок у результаті нападу молодих людей у футболках "Традиція і порядок". Про це заявив у Facebook голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

"Хлопці в футболках організації "Традиція порядок" намагалися зірвати пресконференцію в Укрінформі, побили співробітників агентства, виламали двері в прес-центр, закидали присутніх яйцями і зірвали захід", - зазначив Томіленко.

Серед постраждалих, за його словами, керівник пресзали Сергій Іванович Сай-Боднар і двоє працівників технічного відділу агентства.

Як повідомлялося, під час пресконференції в Укрінформі у вівторок, на якій кандидати в депутати по округу №50 зібралися розповісти про ймовірну фальсифікацію на виборах, молоді люди у футболках з написом "Традиція і порядок" облили водою й закидали яйцями самовисуванця Андрія Аксьонова. Вони вибили вхідні двері в зал і пошкодили майно агентства. Зокрема, як уточнила заступник гендиректора Укрінформу Марина Сингаївська, під час нападу молоді люди вибили двері в приміщенні, зламали акустичну конференцсистему, вирвали 5 мікрофонів, обірвали жалюзі, забруднили стіни, стільці, центральний банер.

На місце події викликали поліцію. Двох активістів-учасників події поліція забрала в Шевченківське райуправління міліції Києва для встановлення особи. Вирішується питання про надання правової кваліфікації даної події.

Лідер організації "Традиція і порядок" Богдан Ходаковський вибачився перед колективом Укрінформу за емоційність у ході протесту. Він також заявив, що виступає проти одіозного сепаратиста Аксьонова і починає масштабну кампанію по боротьбі з російським реваншем. За його словами, Андрій Аксьонов - кандидат в народні депутати і сепаратист, відкрито підтримував ДНР, і є організатором "референдуму" у Добропіллі, мером якого був обраний в 2015 році.

Раніше повідомлялося про те, що з вимогою перерахувати голоси до суду звернувся кандидат у народні депутати мер Добропілля Андрій Аксьонов. Він вважає, що на одній з дільниць округу, де він балотувався в депутати, була здійснена фальсифікація.

У травні 2018 року Андрію Аксьонову вручили повідомлення про підозру у службовому підробленні та підробці документів з метою вчинення незаконного візиту в окупований Крим.

Нагадаємо, Андрія Аксьонова обрали мером Добропілля на місцевих виборах в 2015 році. Він балотувався як самовисуванець і отримав майже 69% голосів виборців. До цього Аксьонов був селищним головою Новодонецького і, за даними ЗМІ, відкрито підтримував бойовиків терористичного угруповання "ДНР" навесні 2014 року. Зокрема, він намагався перешкоджати автопробігу прихильників єдності України, а також брав участь в організації псевдореферендума 11 травня 2014 року щодо "незалежності" ОРДО.

Під час місцевих виборів народний депутат Дмитро Лубинець оприлюднив копію документів, які, за його словами, заповнив Аксьонов, щоб отримати російське громадянство.

У березні 2017 року мер Добропілля образив державний прапор України, назвавши його "ганчіркою".