UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні змінюється система підвищення кваліфікації медиків

Лікар має навчатися кожного року, але де це робити і які саме навички вдосконалювати, вирішує він особисто.

Нова постанова Кабінету міністрів України, ініційована Міністерством охорони здоров'я, змінює систему разового навчання та створює передумови для комплексної системи безперервного професійного розвитку. Відповідно до нової моделі, має відбутись демонополізація освіти, - тепер вибір місця чи організації віддається лікарю, визнається освіта отримана за кордоном, участь у професійних семінарах та конференціях, онлайн-курси, майстер-класи, що проводяться в Україні міжнародними організаціями та фаховими асоціаціями.

Про це в статті для DT.UA пишуть Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров'я, та Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки, радник міністра охорони здоров'я. За їхніми словами, уже з наступного року сьогоднішні й майбутні лікарі матимуть можливість обирати ті курси й тематики, які цікавлять саме їх, підбирати зручний для себе час.

"Встановлюється також вимога безперервного вдосконалення – лікар має навчатися кожного року, але де це робити і які саме навички вдосконалювати, вирішує він особисто, - пишуть автори. - Це ще не повноцінна реформа системи. Протягом наступних місяців Міністерство охорони здоров'я буде працювати над тим, щоб змінити також систему фінансування безперервного професійного розвитку лікарів. На заміну моделі "державного замовлення", котре розподіляється між окремими закладами післядипломної освіти, планується запровадити модель, відповідно до якої держава виділятиме певну суму грошей на підвищення кваліфікації кожного лікаря, і вже лікар спільно з працедавцем буде обирати, де саме і як підвищувати свій фаховий рівень".

Детальніше про нововведення у медичній освіті читайте у матеріалі Олександра Лінчевського та Інни Совсун "Реформа медичної освіти - це критично важливо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".