UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні запровадили міжнародну класифікацію первинної медичної допомоги

ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу.

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри у щоденній роботі користуватимуться міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Відповідний наказ затверджений Міністерством охорони здоров'я.

Як зазначають в МОЗ, зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову і статистичну роботу, що обмежує їх час на потреби пацієнтів. Впровадження ІСРС-2 із подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗу із оптимізації роботи лікарів первинної ланки.

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) у 1987 році і наразі використовується її друге видання (ІСРС-2) з оновленнями 2016 року.

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно включила ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC).

Міністерство охорони здоров'я у 2017 році підписало угоду з WONCA щодо ліцензійного використання ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була перекладена ІСРС-2. А українські лікарі тепер матимуть змогу долучитися до міжнародної спільноти медиків, які щоденно у своїй роботі використовують просту та зручну класифікацію.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", серед законодавчих змін, які минулої осені затвердила Верховна Рада, найбільшу обізнаність респонденти демонструють щодо пенсійної і медичної реформи: 86% чули про реформу охорони здоров'я.