В Києві, Одесі та Сєвєродонецьку Луганської області із сьогоднішнього дня почали роботу мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству, повідомила заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва.
"З сьогоднішнього дня офіцери поліції, які пройшли спеціальну підготовку, починають роботу в трьох пілотних областях. Це Київ (Дарницький район), Одеса (Малиновський район), Сєверодонецьк Луганської області", - цитує "УНІАН" заяву Дєєвої на прес-конференції.
За словами заступника міністра, в жовтні у МВС відзвітують про результати пілотних проектів, а далі вони будуть поширені на всю країну
"Будемо масштабувати цей проект на всю Україну. Мобільні групи будуть виявляти (домашнє насильство), реагувати та спрямовувати постраждалих до відповідної структури", - зазначила вона.
За словами Дєєвої, у МВС сподіваються, що Верховна Рада ратифікує Стамбульську конвенцію.
"Домашнє насильство - це злочин. Це категорія насильства, яку потрібно відокремити, адже 85% випадків насильства відбувається або між інтимними партнерами, або членами сім'ї. Нератифікація Стамбульської конвенції, неприйняття національного законодавства і неготовність впровадження цих норм є викликом у справі боротьби з домашнім насильством. Поліцейські, які виїжджають на випадки домашнього насильства, повинні мати дієві механізми захисту громадян. Саме Стамбульська конвенція каже, що домашнє насильство - це кримінальний злочин, і ми маємо забезпечити дієві засоби покарання за скоєння такого злочину", - підкреслила заступник міністра.
Детальніше про проблему домашнього насиля читайте в статті Оксани Білик "Чому жертви домашнього насильства не кидають своїх тиранів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".