У місті Рубіжне Луганської області зафіксували і лабораторно підтвердили перший випадок захворювання дифтерією у 2018 році, повідомив кореспондент в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Лабораторно підтверджений випадок захворювання на дифтерію, який сьогодні, (30 січня, - ред.) зафіксували в Рубіжному. За словами обласного лікаря-інфекціоніста, недуги виявлені у 31-річного місцевого жителя, який з ознаками цієї хвороби звернувся до лікарні ще минулого вівторка", - сказав кореспондент.
За його даними, зараз хворий знаходиться в інфекційному відділенні Рубіжанської лікарні. Лікарі кажуть, що у нього зафіксована так звана локалізована і нетоксична форма дифтерії.
За словами головного інфекціоніста області Ольги Мартиненко, хворий отримував всі профілактичні щеплення в дитинстві.
У вівторок, 30 січня, переможець конкурсу на посаду директора Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Володимир Курпіта на брифінгу повідомляв про те, що у відомство надійшло повідомлення про першого хворого на дифтерію, на той момент діагноз ще не був підтверджений лабораторно. За словами Курпіти, у 2017 році в Україні не було зафіксовано жодного випадку дифтерії.
Раніше у МОЗ попереджали про можливий спалах дифтерії, правця. За даними відомства, сьогодні в Україні є достатня кількість доз вакцини проти цих захворювань - понад 6 млн.
Як уточнюють на сайті Міністерства охорони здоров'я, інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему і виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, які можуть ускладнювати дихання і ковтання. Токсин може викликати слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз на шиї, також може потрапити в кров і вразити серце, нирки та нервову систему.
Крім того, ускладнення від дифтерії можуть стосуватися блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), пошкодження нерва (поліневропатія), викликати легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
Як відомо, в Україні зараз спалах кору, за даними в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, з серпня 2017 року на кір захворіли близько 6,5 тисяч осіб. Щотижня фіксують від 600 до 800 випадків захворювання.
З початку 2018 року найвищий рівень захворювання відзначено у західних областях - Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській.
За період спалаху захворювання померли вісім осіб.