UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні заборонили російський посібник з англійської мови з прославлянням Сталіна

У посібнику виправдовуються мільйони жертв Сталіна, без яких нібито не можна побудувати сильну державу.

Держкомтелерадіо відмовив у видачі дозволу на ввезення з Росії книги Я.О. Кліма "700 новых устных тем по английскому языку".

Рішення прийнято на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо. Експерти звернули увагу на тексти, з яких російське видавництво ООО "Хит книга" скомпонувало посібник для вивчення англійської мови учнями одинадцятих класів середніх шкіл, ліцеїв та гімназій.

Зокрема, один із текстів присвячено Йосипу Сталіну, прославлянню його диктаторських методів: "В очень короткий промежуток времени он сумел сделать из аграрной страны действительно сильную державу. Вероятно, это было бы невозможно без сильного, но жесткого характера, какой был у Сталина, и огромного количества русских людей, отдавших свои жизни на благо страны".

В іншому тексті про історію Росії написано: "Первое русское государство включало в себя Киев, Новгород, Владимир".

"Ми маємо яскравий приклад того, як пропаганда імперських геополітичних доктрин держави-агресора проникає навіть в посібник з вивчення англійської мови. Навмисне перекручення історії, коли слідом за Анною Ярославівною "російським" стає вже й Київ, нав'язування імперських ідеологічних доктрин, виправдовування диктатури Сталіна, а отже, відповідно, й злочинів Путіна, переслідує одну мету - зміцнити міф про наддержаву Росію, створити ідейне підґрунтя повернення України та інших незалежних вже від імперії країн у сферу домінування держави-агресора", - зазначила член експертної ради Держкомтелерадіо Алла Ковтун.

Читайте також: Прем'єр-ліга: анонс, де дивитися матчі 1-го туру

Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набрали чинності зміни до законів щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

Починаючи з 18 травня 2017 року до Держкомтелерадіо надійшло на розгляд понад 4 000 заяв від суб'єктів господарювання на видачу дозволів на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України. Станом на 20 вересня надано 13 відмов на підставі негативного висновку експертної ради Держкомтелерадіо у зв'язку з невідповідністю критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України.