UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні з'являться поліцейські детективи

Підсумки експерименту в пілотних областях в поліції пообіцяли підвести до кінця літа.

Національна поліція запускає проект "Поліцейські детективи" у восьми областях.

У рамках експерименту функції поліцейських слідчих і оперативних працівників кримінальної поліції будуть об'єднані без введення нової посади.

Пілотними областями стануть Київська, Запорізька, Полтавська, Львівська, Сумська та Харківська.

"У цих областях більшість особового складу підрозділів кримінальної поліції переведені в статус слідчих. 25% працівників кримінальної поліції орієнтовані на виконання прямих обов'язків кримінальної поліції: оперативної та агентурної роботи, ведення оперативно-розшукових справ, встановлення невпізнаних трупів і розшук безвісти зниклих осіб", – повідомив глава Національної поліції Сергій Князєв на своїй сторінці у Facebook у четвер, 29 червня.

За словами Князєва, результати експерименту до кінця літа будуть проаналізовані. За необхідності, до нього внесуть корективи.

Голова Нацполіції також назвав відсутність інституту призупинення провадження у зв'язку з невстановленістю особи правопорушника однієї з найважливіших причин зайвої бюрократизації оперативно-слідчої діяльності та неефективного навантаження на співробітників.

"Співробітники кримінальної поліції можуть самі перевіряти та реалізовувати слідчим шляхом версії розслідування та зменшення бюрократичної складової", – підкреслив Князєв.

У Нацполіції вважають, що введення інституту детективів має сприяти зниженню бюрократичної складової у слідчо-оперативній діяльності, економії ресурсів, підвищення якості збору доказової бази та рівня розкриття злочинів.

"Мета проекту: ефективне використання професійного потенціалу оперативників, підвищення відповідальності кожного за кінцевий результат, розподіл навантаження і однакове розслідування справ незалежно від виду злочину", – уточнили в поліції.

У грудні 2016 року експеримент з об'єднанням функцій слідчих і оперативних співробітників був запущений на базі Бориспільського відділу поліції. Слідчі та оперативні підрозділи були об'єднані та підпорядковані єдиному керівництву. Згідно з проектом, розслідування злочинів за важкістю та складністю розподілялися між поліцейськими у відповідності до їх досвіду.

Раніше в червні глава Нацполіції Сергій Князєв анонсував створення служби кримінального аналізу.