Кабінет міністрів ввів адаптивний карантин по регіонам, який буде діяти з 22 травня по 22 червня. Обмеження під час карантину будуть послаблювати у п'ять етапів. Таку постанову уряд прийняв з одноденним доопрацюванням під час засідання 20 травня.
У свою чергу глава МОЗ заявив про те, що під час переходу тій чи іншій області на наступний етап пом'якшення карантину враховуватимуться інцидентність, завантаженість ліжок пацієнтами з COVID-19 і кількість тестування.
"Проектом постанови пропонується встановити з 22 травня по 22 червня на території України карантину з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах. Це так званий адаптивний карантин, про який ми говорили", - зазначив Степанов.
За його словами, в регіонах запроваджуються деякі критерії епідемічної ситуації:
- інцидентність, тобто середня кількість випадків захворювання коронавірусом за останні сім днів на 100 тис. населення, яке повинно бути менше 12 осіб;
- завантаженість ліжок у медичних закладах, визначених для госпіталізації пацієнтів COVID-19, що має становити не менше 50%;
- кількість тестувань методом ПЛР та ІФА - більш ніж 12 на 100 тис. населення за останні сім днів.
При цьому, послабити карантинні заходи на території регіону можна буде за рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
"У нас вводиться п'ять етапів, зараз ми на першому, з 22 травня буде другий і так кожен етап-це 10 днів", - додав Степанов.
Станом на 20 травня в Україні зафіксували 19 230 випадків зараження коронавірусом, з них 354 людини захворіло за останню добу. Всього в країні за COVID-19 померли 564 людини, одужали 5 955 осіб.
11 травня розпочався перший етап послаблень карантинних обмежень. Українцям дозволили відвідувати ринки, перукарні, салони краси, відкрили парки та дитячі майданчики. Загалом, уряд розробив п'ятиетапний план виходу України з карантину.
У свою очердь МОЗ опублікувало попередні рекомендації для роботи дитсадків, готелів і транспорту після 22 травня. Рекомендації також стосуються проведення ЗНО.